PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Berthoud Vantage – opryskiwacze "wszystkomające"

Autor: Grzegorz Szularz

Dodano: 28-09-2017 07:21

Tagi:

Podczas wystawy Agroshow 2017, firma Berthoud zaprezentowała swoją najnowszą serię opryskiwaczy zaczepianych Vantage. Maszyny cechuje m.in. bogate wyposażenie oraz przystosowanie do wydajnej i komfortowej pracy w oparciu o systemy rolnictwa precyzyjnego.Pierwsze spojrzenie na nowe opryskiwacze i od razu widać, że na pewno mamy do czynienia z maszynami, które świadomie zostały zaprojektowane tak aby wyróżniały się swoim wyglądem na tle konkurencji. Połączenie koloru grafitowego ("Dark") znanego wcześniej z serii opryskiwaczy samojezdnych Raptor AS, oraz wyciągnięta linia zbiornika głównego nadają opryskiwaczom atrakcyjny wygląd, a przy okazji udało się obniżyć środek ciężkości.

 Nowa seria opryskiwaczy przyczepianych Vantage składa się z pięciu modeli ze zbiornikami o pojemnościach 2800, 3500, 4300, 5500 i 6700 l, z możliwością zastosowania pięciu typów belek polowych (Axiale II, Kondor, Ektar B2, Ektar B3 i Axiale 36/38) o szerokościach od 24 do 44 m .

 Wyposażenie seryjne

 W opryskiwaczach Vantage znajdziemy między innymi: amortyzację osi Actiflex II, panel z zaworami Dualmatic w jego najnowszej wersji Dualelec czy pompę Omega znaną z innych modeli – odśrodkowa, dwu-turbinowa o wydatku 550 l/min. przy ciśnieniu 3 bar. Nie zabrakło również rozwiązań poprawiających trwałość elementów np. zestawu pokryw skrywających dostęp do paneli i zbiornika, który został wykonany w technologii RIM (Reaction Injection Molding – tworzywo sztuczne o bardzo wysokiej odporności).

Zbiornik główny został wykonany z polietylenu, jego kształt pozwolił na zachowanie kompaktowych rozmiarów, które pozytywnie wpłyną na zwrotność i stabilności zarówno na drodze jak i na polu. Ponadto, opryskiwacz oferuje dostęp do technologii ISOBUS za pośrednictwem obsługiwanego dotykowo terminala Berthoud VT Tronic lub za pomocą terminala w ciągniku.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.184.214
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!