Koncepcja utworzenia Centrum maszyn używanych wspomagającego dealerów firmy w odkupie takich maszyn od klientów zostawiających je w rozliczeniu i chcących nabyć nowe maszyny Claas powstała już w 2013 r. Sporo czasu zajęło jednak znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Od początku jasne było dla firmy aby była ona ulokowana w centralnej Polsce. Najlepiej na skrzyżowaniu autostrad A2 i A1.

Początkowo brano pod uwagę Stryków leżący w bezpośredniej bliskości takiego skrzyżowania ale ostatecznie odpowiednią lokalizację udało się znaleźć w Kutnie, a właściwie w Kaszewach Dwornych koło Kutna w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu z autostrady A1. Miejsce to oddalone jest około 30 km na północ od skrzyżowania autostrad A2 i A1.

Formalnie Centrum rozpoczęło działalność we wrześniu 2015 r., a w obecnej lokalizacji działa od lipca 2016 roku i za rok obrotowy 2016 wygenerowało sprzedaż maszyn używanych na poziomie 22 mln zł. Plan na obecny rok jest jeszcze ambitniejszy gdyż wynosi 35 mln zł.

Oficjalne otwarcie centrum nastąpiło 6 kwietnia br., a w uroczystości wzięli udział dealerzy marki, przedstawiciele kadry kierowniczej z centrali Claas w Niemczech i Claas Polska.

Całkowita powierzchnia Centrum maszyn używanych Claas wynosi prawie 10 tys. m2 w tym 1,3 tys. m2 zajmuje budynek administracyjny z warsztatem o powierzchni 800 m2, w którym maszyny są fachowo sprawdzane i przygotowywane do dalszej sprzedaży.

Obecnie zatrudnienie znalazło tutaj 7 osób z których 4 to mechanicy dokonujący przeglądów i remontów maszyn, które tu trafiają. Jak powiedział Dariusz Pietluszenko, kierownik Centrum maszyn używanych Claas, docelowo wraz z rozwojem rynku  liczba ta może wzrosnąć do nieco ponad 20 osób, czyli takiego stanu zatrudnienia jakie mają inne tego typu centra firmy Claas w Europie Zachodniej.

Oprócz maszyn używanych, które są oczywiście podstawą działalności Centrum znajduje się tutaj również punkt sprzedaży części zamiennych prowadzony przez jednego z dealerów firmy Claas - firmę AgroSznajder.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!