PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Chińskie „szóstki” w ciągnikach Zoomlion

Chińskie „szóstki” w ciągnikach Zoomlion Zoomlion nie zwalnia tempa; fot. GS

Autor: Grzegorz Szularz

Dodano: 23-02-2017 11:34

Tagi:

Chińska firma Zoomlion zajmująca się produkcją maszyn budowlanych i rolniczych, właśnie zawarła strategiczne partnerstwo z dużym wytwórcą silników China Yuchai International. Efektem porozumienia mają być nowe jednostki dla maszyn Zoomliona.Umowa dotyczy produkcji nowych sześciocylindrowych silników do maszyn średnich i ciężkich (nowe jednostki będą stosowane nie tylko w ciągnikach czy kombajnach, ale także niektórych maszynach budowlanych). China Yuchai od 1993 r. zajmuje się produkcją i dystrybucją jednostek do zastosowań "on" i "off-road", czyli zarówno dla ciężarówek, autobusów, maszyn a nawet okrętów. Na terenie Chin, produkcją zajmuje się spółka córka: Guangxi Yuchai Machinery Co. Ltd. (GYMCL).

 - Współpraca zapewni nam drogę rozwoju obu firm i umożliwi dalsze zdobywanie udziałów w rynku, co pozwoli umocnić naszą pozycję w branży maszyn rolniczych. Nasze silniki są zaprojektowanych specjalnie na potrzeby stosowania w maszynach rolniczych Zoomliona. Dzięki czemu użytkownicy będą mogli liczyć na większą moc i lepszą wydajność podczas pracy - powiedział Weng Ming Hoh prezes China Yuchai.

 Oprócz dostarczania jednostek dla maszyn i pojazdów produkowanych przez Zoomliona, obie firmy podejmą współpracę w celu dalszego rozwijania napędów bazujących na sześciocylindrowych silnikach diesla.

Nie wiadomo jeszcze, czy chińskie silniki trafią do maszyn sprzedawanych poza rynkiem azjatyckim oraz jakie będą ich parametry. Widać jednak, że Zoomlion bardzo poważnie myśli o dalszej ekspansji, zaś mocne sześciocylindrowe jednostki, które nie wpisują się w gusta lokalnych odbiorców, mogą świadczyć o planach podboju rynków, na których takie rozwiązania cieszą się dużym wzięciem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • SZYMON 2017-02-23 18:51:39
    Zoomlion?? Polski ursus buahahaha na modelu RK 504 na przedniej osi wygrawerowane URSUS. Więc jakie to chińskie???
  • ajato 2017-02-23 16:02:19
    jezeli te chinskie traktory beda lepiej wypadac od tych zachodnich to czemu nie...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!