Umowa dotyczy produkcji nowych sześciocylindrowych silników do maszyn średnich i ciężkich (nowe jednostki będą stosowane nie tylko w ciągnikach czy kombajnach, ale także niektórych maszynach budowlanych). China Yuchai od 1993 r. zajmuje się produkcją i dystrybucją jednostek do zastosowań "on" i "off-road", czyli zarówno dla ciężarówek, autobusów, maszyn a nawet okrętów. Na terenie Chin, produkcją zajmuje się spółka córka: Guangxi Yuchai Machinery Co. Ltd. (GYMCL).

 - Współpraca zapewni nam drogę rozwoju obu firm i umożliwi dalsze zdobywanie udziałów w rynku, co pozwoli umocnić naszą pozycję w branży maszyn rolniczych. Nasze silniki są zaprojektowanych specjalnie na potrzeby stosowania w maszynach rolniczych Zoomliona. Dzięki czemu użytkownicy będą mogli liczyć na większą moc i lepszą wydajność podczas pracy - powiedział Weng Ming Hoh prezes China Yuchai.

 Oprócz dostarczania jednostek dla maszyn i pojazdów produkowanych przez Zoomliona, obie firmy podejmą współpracę w celu dalszego rozwijania napędów bazujących na sześciocylindrowych silnikach diesla.

Nie wiadomo jeszcze, czy chińskie silniki trafią do maszyn sprzedawanych poza rynkiem azjatyckim oraz jakie będą ich parametry. Widać jednak, że Zoomlion bardzo poważnie myśli o dalszej ekspansji, zaś mocne sześciocylindrowe jednostki, które nie wpisują się w gusta lokalnych odbiorców, mogą świadczyć o planach podboju rynków, na których takie rozwiązania cieszą się dużym wzięciem.

Podobał się artykuł? Podziel się!