PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Ciągnik New Holland T6.180 Methane Power pomyślnie przeszedł kolejne testy polowe

Ciągnik New Holland T6.180 Methane Power pomyślnie przeszedł kolejne testy polowe Charakterystyczne pogrubienia w tylnej części kabiny to zbiorniki na metan; Fot. New Holland

To już druga generacja ciągnika New Holland T6.180 Methane Power zasilanego metanem, ciągnika, który co warte podkreślenia, stanowi kluczowy element w strategii „Lider czystej energii” marki New Holland.Tę strategię zaczęto wprowadzać 10 lat temu w celu zwiększenia efektywności i zrównoważonego rozwoju rolnictwa oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, dlatego też prototypowa T6 jest zasilana w pełni metanem lub biometanem.

Nie tak dawno, bo 14 lipca bieżącego roku, na farmie La Bellotta nieopodal Turynu, która jest pierwszą pilotażową Farmą Niezależną Energetycznie (Energy Independent Farm), kilku klientów mogło podziwiać i testować ciągnik T6.180 Methane Power.

Wśród nich, potencjału w pracy i korzyści ekologicznych płynących z zasilania metanem mógł doświadczyć prezes niemieckiego stowarzyszenia biogazowni, który jest również pionierem wśród stacji tankowania biometanu w Niemczech.

Do klientów marki New Holland dołączyli trzej młodzi rolnicy, którzy ostatnio zostali nagrodzeni w Brukseli za ich innowacyjne projekty w trakcie trzeciego Europejskiego Kongresu Młodych Rolników.

Ciągnik New Holland T6.180 Methane Power, posiadający 9 zbiorników metanu o pojemności około 300 litrów (52 kg) i 6-cylindrowy silnik o mocy maksymalnej 179 KM, zagregowany był m.in z kultywatorem i pracował głównie podczas uprawy przed i po siewnej jak również w pracach transportowych oraz  z wykorzystaniem ładowacza czołowego przez ponad 100 h. 

Jak informuje producent testy te potwierdziły pozytywny odbiór przeprowadzonych wcześniej we Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii prób, które nie tylko wykazały możliwości operacyjne tego ciągnika. Firma bowiem zapewnia także, że praca ciągnikiem New Holland T6.180 Methane Power pozwala na oszczędność paliwa na poziomie od 25 do 40 proc. w porównaniu z wersją z silnikiem Diesla, a także niższą o 80 proc. emisję zanieczyszczeń, gdyby porównać go do modelu z równoważnym silnikiem wysokoprężnym. W przypadku stosowania biometanu ogólny wynik emisji dwutlenku węgla tego ciągnika jest praktycznie zerowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • T.B. 2016-08-31 20:35:38
  O przerobionej C-330 na propan butan już czytałem. Same zalety, w tym wieksza moc. Z przeróbek został zmniejszony stopień spreżania oraz dodany moduł zapłonowy, zapłon iskrowy.
 • ajato 2016-08-31 20:20:13
  ciekawe kiedy u nas zaczna przerabiac stare ursusy na metan
 • dociekliwy 2016-08-31 15:59:19
  Mam pytanie do Autora - czy silnik tego ciągnika jest silnikiem diesla (wysokoprężnym, z zapłonem samoczynnym) zasilanym metanem czy może to silnik z zapłonem iskrowym? Jakoś na końcu artykułu szanowny Autor sugeruje taki wariant napędu, choć jak do tej pory wszyscy stosowali do zasilania silników ciągnikowych gazy właśnie.
  Arabskiemu szejkowy naftowemu proponuję zmianę tłumacza lub nabycie dobrego słownika, ot taki kaprys...
 • rol-mz 2016-08-31 09:57:13
  Eeee? U ruskich można normalnie kupić wersje na gaz i nikt nie robi z tego wielkiego halo? Jak zwykle ojropejczyki odkryli ogień i wszystkim muszą się pochwalić... firmy specjalnej troski
 • arabski szejk naftowy 2016-08-31 09:15:28
  wiecej zanieczyszczen i kosztow generuje produkcja tego wynalazku niz oszczednosci pozniejsza eksploatacja. od taki kaprys
 • Adaś 2016-08-31 09:10:23
  Traktorzysta robi za kamikadze chyba.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!