Fabryka Usines Claas we Francji w Metz została założona i rozbudowana w 1958 roku przez Reinhold Claas. Pochodzi z niej m.in. pierwszy patent Claas – supłacz, który jest sercem każdej prasy kostkującej.

Obecnie w fabryce pracuje 400 osób. Rocznie można w niej wyprodukować do 5 tys. pras.

Program produktów z Metz obejmuje dwie serie pras zwijających: Rolllant i Variant oraz prasy kostkujące o oznaczeniu Quadrant. Produkuje się tam 21 rożnych modeli pras, które są używane w ponad 100 krajach i 25 różnych kulturach na całym świecie.

Oprócz zbiorów pszenicy, jęczmienia i rzepaku, prasy Claas pracują np. przy zbiorze bawełny w Afryce Południowej, przy uprawie orzeszków ziemnych jako pożywienie dla bydła w Ameryce, przy ryżu w Korei, lnu w Europie Wschodniej i północnej Francji, konopi w Niemczech i traw, takich jak miskant i mozga trzcinowata w całej Europie.

300.000 prasa Rollant 454 Uniwrap wyróżnia się dużym potencjałem przepustowości, opuszczaną podłogą PRO, która pozwala zoptymalizować obciążenie, a także zintegrowaną, wysokiej jakości owijarką. Ta maszyna została zaprojektowana dla wykonawców dużych zadań i cieszy się dobrą opinią.

Podobał się artykuł? Podziel się!