W 1965 r. z miejscowości Bad Saulgau na rynek trafiła pierwsza przyczepa samozbierająca firmy Bautz-Werk. Bautz Autonom była wtedy dla wielu gospodarstw wprowadzeniem do zmechanizowanego zbioru pasz.

W 1969 roku firma Claas przejęła zakład Bautz-Werk. Od tego czasu gama produktów i lokalizacja były stale rozszerzane i rozwijane. Dzisiaj Claas Saulgau GmbH jest jednym z najbardziej nowoczesnych centrów rozwoju produktu w branży.

Na początku lat 80. poprzedniego stulecia, opracowana została przyczepa Claas Sprintjako wysokiej klasy przyczepa do kiszonek – jedna z pierwszych na rynku. W 1998 r. na rynku pojawiła się przyczepa Quantum, która stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych przyczep.

Na opłacalność gospodarstwa rolnego duży wpływ mają wydajności maszyn. Aby zwiększyć roczny okres eksploatacji przyczepy, firma Claas opracowała od 2007 r. przyczepy kombi, mogące pełnić funkcję przyczep zbierających jak i wyłącznie transportową (odbiór zielonki z sieczkarni polowych). W 2009 r. zaprezentowano model Cargos 9000 z opcją demontażu całego zespołu załadowczego i tnącego oraz walców wyładunkowych.

W zeszłym roku na rynek weszła mniejsza przyczepa Claas Cargos 8000 z wieloma dodatkowymi funkcjami, takimi jak: nowe, podwójne noże Claas w opuszczanej podłodze, regulowana hydraulicznie podłoga rusztowa oraz modułowe podwozie tandem lub tridem.

Z okazji 50. rocznicy przyczep samozbierających, Cargos 9000 został całkowicie przeprojektowany i wyposażony w charakterystyczne cechy przyczepy Cargos 8000.

Fabryka Claas w Bad Saulgau położona jest w największym regionie użytków zielonych Europy, zatrudnia 550 pracowników i zajmuje 17 hektarów powierzchni produkcyjnej.

Produkuje się tam 275 różnych produktów, w tym kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki oraz przyczepy samozbierające. Ponadto technika rolnicza w Bad Saulgau oferuje szeroki zakres przyrządów roboczych do sieczkarni Jaguar. 

Zobacz video - Claas Cargos 8000 - przyczepa wielozadaniowa 

Podobał się artykuł? Podziel się!