-Dzięki nowemu centrum testowemu zostaną połączone laboratoria testowe w zakładzie w Harsewinkel, co pozwoli nam na zwiększenie naszych możliwości i jednocześnie obniżenie zależności naszych cykli doświadczalnych od harmonogramu żniw - mówi Oliver Westphal, kierownik walidacji w firmie Claas.

Ośrodek testowy będzie w stanie symulować wiele różnych warunków klimatycznych spotykanych podczas zbiorów na całym świecie. Symulacje te pomagają inżynierom ocenić wydajność i niezawodność maszyn na wczesnym etapie ich rozwoju.

Nowy ośrodek zostanie wyposażony w elementy testowe dla kombajnów, sieczkarni i ciągników.

-Specjalizujemy się wyłącznie w testowaniu funkcji i trwałości elementów w naszych maszynach. Stają się one coraz bardziej złożone, a jednocześnie muszą ustawowo spełniać coraz większą liczbę wymagań - wyjaśnia Westphal.

Centrum testowe ma być również bardzo nowoczesne. Zamiast silników wysokoprężnych, używane będą silniki elektryczne o mocy 300 kW do testowania elementów napędowych, Jednocześnie nowa inwestycja spełniać ma również nowoczesne standardy efektywności energetycznej.

Dla przykładu, proces odzyskiwania ciepła zostanie zainstalowany w systemach testowych, w wyniku czego w zimie nie będzie wymagany konwencjonalny system grzewczy, podczas gdy system wodny z wymiennikami ciepła zamontowanymi w ogrzewaniu podłogowym dostarczy chłodzenia latem.

Budynek będzie miał całkowitą powierzchnię około 8 tys. m², z czego połowa zostanie wykorzystana do montażu, laboratoriów i rzeczywistych urządzeń badawczych. W sąsiedztwie tego obszaru będzie znajdować się ponad 200 stanowisk dla inżynierów i programistów, a także dodatkowe urządzenia zawierające techniczne systemy zaopatrzenia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!