PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Claas rozpoczyna budowę nowego centrum testowego

Claas rozpoczyna budowę nowego centrum testowego Wizualizacja nowego centrum testowego w Harsewinkel, fot. prasowe

Autor: farmer.pl

Dodano: 22-05-2017 13:08

Tagi:

Kosztem ponad 15 mln euro do jesieni 2018 r. powstanie w Harsewinkel nowe centrum testowe dla rozwoju maszyn rolniczych. Ma ono znacząco zwiększyć możliwości w zakresie rozwoju wyrobów produkowanych przez firmę.-Dzięki nowemu centrum testowemu zostaną połączone laboratoria testowe w zakładzie w Harsewinkel, co pozwoli nam na zwiększenie naszych możliwości i jednocześnie obniżenie zależności naszych cykli doświadczalnych od harmonogramu żniw - mówi Oliver Westphal, kierownik walidacji w firmie Claas.

Ośrodek testowy będzie w stanie symulować wiele różnych warunków klimatycznych spotykanych podczas zbiorów na całym świecie. Symulacje te pomagają inżynierom ocenić wydajność i niezawodność maszyn na wczesnym etapie ich rozwoju.

Nowy ośrodek zostanie wyposażony w elementy testowe dla kombajnów, sieczkarni i ciągników.

-Specjalizujemy się wyłącznie w testowaniu funkcji i trwałości elementów w naszych maszynach. Stają się one coraz bardziej złożone, a jednocześnie muszą ustawowo spełniać coraz większą liczbę wymagań - wyjaśnia Westphal.

Centrum testowe ma być również bardzo nowoczesne. Zamiast silników wysokoprężnych, używane będą silniki elektryczne o mocy 300 kW do testowania elementów napędowych, Jednocześnie nowa inwestycja spełniać ma również nowoczesne standardy efektywności energetycznej.

Dla przykładu, proces odzyskiwania ciepła zostanie zainstalowany w systemach testowych, w wyniku czego w zimie nie będzie wymagany konwencjonalny system grzewczy, podczas gdy system wodny z wymiennikami ciepła zamontowanymi w ogrzewaniu podłogowym dostarczy chłodzenia latem.

Budynek będzie miał całkowitą powierzchnię około 8 tys. m², z czego połowa zostanie wykorzystana do montażu, laboratoriów i rzeczywistych urządzeń badawczych. W sąsiedztwie tego obszaru będzie znajdować się ponad 200 stanowisk dla inżynierów i programistów, a także dodatkowe urządzenia zawierające techniczne systemy zaopatrzenia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • hol 2017-05-22 22:17:02
    Za pieniądze Polskiego Rolnika BALUJ!!! i balują oj balują.
    Trzeba mieć łeb ,żeby doprowadzić ,że ludzie dobrowalnie oddawali swoje oszczędności życia na te grady i jeszcze dobierali tyle samo w banku= umierasz bez skarpet. Ja czekam na 2 zł za litr mleka chyba do h%a pana należy mi się za te ciągle rosnące koszty produkcji trud i mękę. !!! Miastowym pensje rosną ,a ja będę robił za darmo na sushi co dzień ich stać i fitnes a dać 0-60-70 groszy więcej za litr mleka czy tam kostkę masła już nie??
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!