Nowa zgrabiarka karuzelowa Pöttinger jest maszyną ciągnioną z trzypunktowym układem zawieszenia, w którym kozioł może przy skręcie  wychylać się  o kąt nawet 73 stopni. To wpływa na wysoką manewrowość maszyny.

Zgrabiarka jest wyposażona w dwie karuzele TopTech Plus o średnicy 3,7 m, na których jest zamontowanych po 13 ramion zgarniających. W modelu Top 842 C Pöttinger oferuje regulowaną krzywkę o dużej średnicy (420 mm) i łożyskowanie ramion w odstępach 720 mm.

Uchwyty ramion są montowane tylko na dwie śruby, co znacznie ułatwia ich wymianę. Mimo zauważalnie większej średnicy karuzeli w porównaniu do poprzednich modeli, wysokość transportowa nowych zgrabiarek bez demontażu ramion nie przekracza 4 m.

Pöttinger Top 842 C może być skonfigurowany z podwoziem kopiującym z 3 lub 5 kołami oraz z kołem MultiTast wysuniętym przed karuzele. Do sterowania nową zgrabiarką wymagane jest podłączenie jednego węża hydraulicznego do obsługi układu podnoszenia maszyny oraz jeden pary złącz do zmiany szerokości pracy.

W opcji dostępny jest również specjalny rozdzielacz umożliwiający uniesienie każdej karuzeli osobno.

Podobał się artykuł? Podziel się!