W tym roku Targi Agritechnika będą odbywały się przez cztery dni – od 10 do 14 listopada. Na tej największej w Europie imprezie, organizowanej w dwuletnim cyklu w halach targowych w Hanowerze, tradycyjnie pojawią się niemal wszyscy producenci maszyn rolniczych z całego świata prezentując najnowszą ofertę handlową.

18 i 19 sierpnia na nieczynnym lotnisku w Spelle nieopodal granicy z Holandią, odbyły się przedpremierowe prezentacje grupy kilkudziesięciu maszyn firm: Krone, Amazone i Grimme. Spelle to miejscowość, w której znajduje się fabryka maszyn rolniczych Krone.

Nowościami na Agritechnikę zaprezentowanymi przez Krone są m.in.: lekka kosiarka czołowa EasyCut 32 M przeznaczona szczególnie na łąki górskie oraz zaczepiana przetrząsarka KWT 11.22, w której elementami roboczymi jest 10 niewielkich wirników o całkowitej szerokości roboczej 11 m. Do współpracy z narzędziem wystarczy ciągnik o mocy 50 KM. Ciekawą propozycją dla dużych gospodarstw jest Swadro 2000 – potężna zgrabiarka oferowana w szerokościach roboczych od 10 do 19 m, której wydajność sięga 20 ha/godz. Nowościami producenta ze Spelle są również: silosoprzyczepy MX oraz samobieżne silosokombajny Big M 400, Big M 500 oraz 7,5-metrowa przystawka do zbioru kukurydzy EasyCollect 753.

W technice nawożenia Amazone pokazało m.in. ulepszone wersje rozsiewaczy zawieszanych ZA-M i zaczepianych ZG-B. W dziale ochrony roślin na listopadowych targach Amazone pokaże nowe modele opryskiwaczy zawieszanych UX Super, których pojemność zbiorników została zwiększona do 6600 l, a belka polowa może mieć od 18 do 40 m oraz UG Specjal i Super z pompami o wydajnościach kolejno 250 i 370 l/min. Będzie można zobaczyć również zbiornik UF-FT zawieszany na przednim TUZ-ie, który w połączeniu ze zbiornikiem zawieszonego z tyłu opryskiwacza, zwiększa ilość cieczy roboczej o 2800 l.

Sporo niespodzianek Amazone przygotowało również w maszynach do uprawy roli. Wśród nowości będzie można znaleźć m.in. brony aktywne KE Specjal i Super (również zaczepiane frontowo), kultywatory ścierniskowe Cenius o szerokościach 3, 3,5 oraz 4 m, 6- i 7-metrowe Centaury.

Sporo pracy Amazone włożyło również w konstrukcje siewników. Nowymi produktami są m.in. Cirrus Actiw z broną aktywną, 6-metrowa Cayena, Primera DMC 12000 oraz Condor o szerokości roboczej 15 m, przygotowywany specjalnie dla wielkich gospodarstw w państwach wschodniej Europy i Azji.

  

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!