Samochód dostawczy ELVI o DMC 3,5 t i ładowności 1,1-1,5 t, wyposażono w rewolucyjny system szybkiego doładowywania baterii w 15 min do 90 proc. Według danych producenta pełna bateria zapewni zasięg do 150 km.

 Ursus ELVI

 Kabina ELVIego została zaprojektowana tak aby pomieścić trzy osoby i póki co to nie ulegnie zmianie. Tył pojazdu może być zamieniony w chłodnię, plandekę, kontener lub otwartą skrzynię. Elektryczny dostawczak Ursusa może znaleźć zastosowaniu we flotach firm zajmujących się wywozem odpadów, a przewozem paczek, budownictwem czy dostawą żywności. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki pojazd skonstruować na potrzeby służb medycznych czy straży pożarnej. A przez wzgląd na profil produkcji, firma Ursus z być może rozważy także dostosowanie pojazdu do potrzeb rolników (np. wyższe zawieszenie, napęd 4x4, otwarta paka)

 Dzięki temu grono potencjalnych odbiorców jest naprawdę szerokie. Największe szanse dla pojazdu upatruje się w usługach kurierskich. Na podłodze paki mają się zmieścić 4 europalety. Nie należy się martwić o dystanse jakie pokonuje się dzięki ELVI. Na pełnej baterii pojazd może przebyć 150 km, co odpowiada zapotrzebowaniu firm i spółek bazujących w obrębie jednego miasta. W dodatku dzięki innowacyjnym bateriom litowo-jonowym ładowanie 90% energii potrwa zaledwie 15 minut. Maksymalna prędkość ma wynosić 100 km/h.

 Podczas pierwszej edycji Kongresu 590 wicepremier Mateusz Morawiecki ogłosił rządowy plan elektromobilności, w który idealnie wpisuje się firma Ursus tworząc kolejne modele pojazdów z napędem elektrycznym. Czwarta rewolucja przemysłowa to niepowtarzalna szansa dla Polski na zajęcie dogodnego miejsca na rynku motoryzacyjnym. Dziś wiele kultowych marek jest rekonstruowanych, jednak będą to pojazdy ekskluzywne, kolekcjonerskie produkowane w ilości kilkunastu sztuk rocznie, a niektóre nawet na zamówienie klienta. Takie projekty nie przyczynią się do repolonizacji polskiego segmentu motoryzacyjnego i nie będą częstym widokiem na polskich drogach. Szansą na popularyzację polskiej myśli technologicznej jest nowatorska koncepcja dostawczego samochodu elektrycznego ELVI stworzonego przez Ursus S.A. Jego wszechstronność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta rodzi nadzieję, że będziemy widywać go nie mniej często co popularne światowe marki.

Jak myślicie, czy nowy pojazd Ursusa ma szansę na sukces rynkowy?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!