Tegoroczne Zielone Agro Show już za nami. Wydarzenie, zapoczątkowane w 2002 r. przeznaczone jest przede wszystkim dla rolników uprawiających rośliny zielonkowe, hodowców bydła i producentów mleka z Południowo-Wschodniej Polski, choć nie brakowało odwiedzających także z sąsiednich województw. Tak jak rok temu, wystawa odbyła się na terenie Moto Parku (nieczynne lotnisko) w Ułężu w powiecie Ryskim. Organizatorem imprezy była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

   W tym roku, na ponad 15.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej, swoją ofertę zaprezentowało 150 firm – wśród nich krajowi i zagraniczni producenci oraz dystrybutorzy nowoczesnych maszyn zielonkowych, nasion, nawozów, pasz i dodatków paszowych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów. Według szacunków organizatora w ciągu dwóch dni wystawę odwiedziło blisko 35 tysięcy osób. To wynik lepszy niż rok wcześniej.

-Drugi rok z rzędu gościliśmy w Ułężu, ponieważ ta lokalizacja zdecydowanie się sprawdziła. Cieszymy się, że dzięki nam podczas ostatniego majowego weekendu rolnicy z województwa lubelskiego i województw ościennych mieli możliwość spotkania się z wystawcami na stoiskach, zapoznania się z ich najnowszą ofertą oraz nawiązania współpracy biznesowej. Nasza impreza przez cały czas się rozwija, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm z branży rolniczej oraz samych rolników. Tegoroczna edycja z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

   Największą atrakcją były oczywiście pokazy maszyn podczas pracy. Na specjalnie wydzielonej części lotniska, dilerzy prezentowali swój asortyment. Tematyka - oczywiście sianokosy. A w akcji blisko 50 zestawów maszyn rolniczych w tym m.in.: kosiarki dyskowe, prasy zwijające, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające.Nie obyło się bez niewielkich wpadek, jednak wszystkie maszyny w końcu przejechały przed widzami dając pokaz swoich możliwości.

Oprócz znanych i lubianych marek pras i praso-owijarek takich jak: John Deere, Pottinger, Claas, Kubota, Krone, czy McHale, na pokazowej łące można było zobaczyć także produkty Sipmy czy Famarolu. A po pokazach porozmawiać z wystawcami. To nie lada gadka dla tych, którzy po pierwszych sianokosach utwierdzili się w przekonaniu, że pora na wymianę sprzętu. Wiele firm oferowało atrakcyjne rabaty dla zdecydowanych.