W ostatnim czasie można było zaobserwować jak Unia dość poważnie podeszła do profesjonalizacji swoich produktów. W pierwszej kolejności zadbano o poprawę jakości, dobrze widać to na przykładzie powłok malarskich, które kiedyś nie zachwycały trwałością natomiast w obecnie produkowanych maszynach, po zmianie technologii przygotowania powierzchni pod malowanie, a teraz  nie budza zastrzeżeń. Zdecydowano się również na jednolite barwy, co było widoczne podczas wystawy w Bednarach. Stoisko Unii w niczym nie ustępowało tym przygotowanym przez inne marki. Nie zabrakło również nowości, jak chociażby nowego siewnika pneumatycznego do kukurydzy Delta 4 plus.

Delta 4 plus w liczbach

Dotychczas w ofercie Unii dostępne były cztery siewniki pneumatyczne do kukurydzy z rodziny Delta: K4, K6, K6H i K8. Niebawem do oferty dołączy model 4 plus, który ma do zaoferowania więcej niż jego bracia. Choć nie da się ukryć, że wiele rozwiązań zostało z nich zaadoptowanych. I tak pojemność każdego ze zbiorników na nasiona wynosi 54 l, zaś pojemność opcjonalnego zbiornika podsiewacza nawozów to 850 l (jak w K6 lub K6H). Baza jest sztywna trzymetrowa rama, co stanowi zarówno o szerokości roboczej jak i transportowej maszyny. Do poprawnej pracy potrzebny będzie ciągnik o mocy około 100 KM, masa siewnika to 1570 kg.

Bogate wyposażenie standardowe

W skład wyposażenia standardowego wchodzi niemal wszystko co potrzebne jest do pracy. Na start dostajemy maszynę z redlicami talerzowymi i kołami bocznymi sekcji wysiewających (XT) oraz kołami podporowymi w rozmiarze 195/65/15 (325x195 mm). Napęd wszystkich sekcji jest zintegrowany i realizowany poprzez przekładnię łańcuchową o 18 przełożeniach (widoczną na zdjęciach).

Maszyna jest wyposażona we własną hydraulikę napędzaną z WOM ciągnika. Hydraulicznie napędzane są między innymi: wentylator czy siłowniki przerzucające znaczniki przejazdowe.

Głębokość pracy sekcji, zawieszonych na równoległoboku, można regulować stopniowo. Rozstaw siewu to 4x750 (kukurydza), 8x340 lub 6x450 (rzepak) – w zależności od wersji z 6 czy 8 sekcjami.

W przypadku siewu kukurydzy tarcze wysiewające mają 30 otworów po 5,5 mm zaś dla rzepaku 72 otwory po 1,2 mm. W standardzie znajdziemy również zgarniacz kamieni, kółka dociskające nasiona, zespół kół zamykających bruzdę siewną, układ szybkiego opróżniania komory nasiennej.