PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Expom przedstawia bronę talerzową Goliat

Autor: Grzegorz Szularz

Dodano: 29-09-2016 08:14

Tagi:

W drugiej odsłonie nowości z Krośniewic prezentujemy zawieszaną bronę talerzową Goliat. Na targach w Bednarach Expom zaprezentował model o szerokości roboczej 4 metrów.Jedna z nowości pokazanych podczas Agro Show 2016 przez firmę Expom z Krośniewic to głębosz Pegaz.

Drugą nowość stanowi nowa zawieszana brona talerzowa Goliat. 4-metrowa konstrukcja z dwoma rzędami talerzy waży 3,9 tony a do pracy wymaga ciągnika o mocy przynajmniej 140 KM. W ofercie firmy znajdziemy także wersje 3-metrowe z mniejszym zapotrzebowaniem, mowa o około 100-120 KM przy masie agregatu 1800 kg, jak i modele o szerokości pięciu i sześciu metrów - największa wersja Goliata wymaga ciągnika o mocy 180-200 KM. W przypadku zaprezentowanej wersji Goliata, producent podaje orientacyjną wydajność na poziomie 3,5 hektara na godzinę pracy.

Na czterometrową wersję Goliata składają się solidnie wykonana, spawana rama, dwa rzędy przesuniętych względem siebie talerzy (łącznie 32 sztuki) co powoduje agresywne nacinanie gleby i dobre mieszanie resztek roślinnych już podczas pierwszego przejazdu. Średnica talerzy wynosi 560 mm. 

Regulacja zagłębienia talerzy odbywa się hydraulicznie (od wersji 4 m) z ciągnika i determinuje stopień agresywności uprawiania gleby. Pomiędzy drugim rzędem talerzy i tylnym wałem rurowym zainstalowano zgrzebło sprężynowe, którego zadaniem jest lepsze ukierunkowanie opadania ziemi wprost pod wał, dzięki temu powierzchnia jest równa i dobrze zagęszczona.  Wał rurowy ma średnicę 540 mm. Goliat został wyposażony także w dwa boczne ekrany osłonowe.

Zaprezentowana brona to wersja zawieszana składana hydraulicznie do transportu,  jednakże w ofercie Expomu znajdziemy również model o takiej samej szerokości roboczej wyposażony w podwozie transportowe z dwoma kołami jezdnymi 400/60 - 15,5 10 PR.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • T.B 2016-09-29 19:20:50
    Jeśli jest to wersja sztywna to po co są te 2 boczne siłowniki. Wygląda na składaną.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.233.99
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!