PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Feerum rozbudowuje kompleks silosów w Mariankach

Feerum rozbudowuje kompleks silosów w Mariankach Silosy Feerum w Mariankach; Fot. Feerum

Autor: Feerum/Farmer.pl

Dodano: 26-10-2017 12:31

Tagi:

Spółka DTS zajmująca się skupem zbóż kontynuuje współpracę z Feerum. Działający od dwóch lat obiekt o pojemności magazynowej 31,5 tys. ton jest rozbudowywany o silosy spedycyjne.- Kompleks magazynowo – suszarniczy w Mariankach to jeden z największych obiektów zrealizowanych przez Feerum w roli Generalnego Wykonawcy. Feerum zaprojektowało, wykonało i oddało go do użytku w rekordowym czasie zaledwie 4 miesięcy – podkreśla Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy Feerum S.A.

Obiekt składa się z suszarni pracy ciągłej z recyrkulacją powietrza i systemem cyklowentylatorów
o wydajności suszenia pszenicy 90 ton/h, 2 silosów buforowych z przewietrzeniem o łącznej pojemności 1308 ton, 12 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 31 596 ton oraz czyszczalni sitowo – bębnowej z trzema sitami o wydajność czyszczenia pszenicy 80 t/h. Cały kompleks sterowany jest za pomocą szafy sterowniczej zaprojektowanej i wykonanej przez Feerum.

 - Feerum potrafi wykonać kompleksowo inwestycję, nie trzeba szukać dodatkowych firm i jako użytkownik mogę polecić współpracę z tą spółką. Dobrze oceniam również współpracę powykonawczą, mają dobry, szybki i fachowy serwis, który pełni dla nas także funkcję partnerskiego doradcy. Kompleks działa bez zarzutu, jest w pełni zautomatyzowany i obsługiwany przez jednego człowieka. Po pierwszym sezonie skupu będziemy mogli ocenić skalę naszych oszczędności dzięki pracy systemu Feerum – informuje Szymon Stachowiak, prezes spółki DTS, zajmującej się skupem zbóż.

Obecnie obiekt jest rozbudowywany o 2 silosy spedycyjne, które umożliwią krótkoterminowe przechowywanie materiału sypkiego, a później szybkie wysypanie na transport. Wysyp w kształcie leja pozwala na ekspresowe opróżnienie silosu. Włączenie nowej części do pracy całego systemu planowane jest na listopad.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!