Zysk operacyjny (EBITDA) wzrósł niemal o 20 proc. do blisko 81 mln euro. Grupa Kramp dąży do uzyskania obrotu w wysokości 1 mld euro w 2020 r.

- Jestem dumny nie tylko z pozytywnych wyników, o których informujemy, lecz także z zaangażowania wykazywanego przez naszych pracowników. W ciągu ostatniego roku przeprowadziliśmy badanie satysfakcji wśród naszych pracowników i uzyskaliśmy wynik 7,8 jako pracodawca. To stawia nas na czele firm w Europie i jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia – mówi Eddie Perdok, dyrektor generalny Kramp Groep.

Tytułem raportu rocznego jest „Inwestycja w przyszłość”.

- Kramp Groep chce dalej rozwijać się jako firma i osiągnąć obrót w wysokości 1 mld euro. Jeśli chcemy osiągnąć ten cel, to nadal musimy być zaangażowani w inwestycje i musimy mieć pewność, że na przykład nasze systemy informatyczne są na to gotowe. Inwestujemy także w nasze magazyny, dzięki czemu szybko i niezawodnie możemy dostarczyć wszystko, czego potrzebują nasi klienci oraz w e-commerce, co pozwala naszym klientom szybciej i łatwiej odnaleźć produkty. Ponadto inwestujemy w partnerstwo; w budowę, utrzymanie i rozwijanie relacji z naszymi klientami i dostawcami. Oczywiście inwestujemy także w naszych ludzi. Zachęcamy ich do rozwijania się i wspieramy ich w tym procesie. To sprawia, że wciąż idziemy do przodu jako organizacja – dodaje Perdok.

Rozwój rynku

Podobnie jak w ubiegłym roku, firma opublikowała imponujące dane na terenie swoich rozwijających się rynków. We Francji oraz w Rosji nastąpił niemal 20 proc. wzrost Kramp Groep. Na obszarze południowej Europy także zanotowano dobry wynik, przy znacznym wzroście w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech, podobnie jak w krajach Europy Wschodniej, w tym w Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

Wzrost w już działających krajach był nieco mniejszy. Kraje takie jak Polska, Niemcy czy Dania miały za sobą rok pełen wyzwań, co można przypisać do lokalnej sytuacji rynkowej. Jednakże udział rynku w tych krajach wciąż wzrasta.

Prognozy

Mimo że perspektywy dla rynku nie są szczególnie pozytywne, to Kramp Groep oczekuje kontynuacji tendencji wzrostowej z około 5 proc. przyrostem w roku 2016. Dalszego wzrostu oczekuje się główne w Europie Południowej i Wschodniej. Ponadto oczekuje się dalszych korzyści wynikających z fuzji Kramp i Grene. 

Inwestycje na rok 2016 wynoszą łącznie 30 mln euro. Planowane są rozbudowy, w tym magazynu w Varsseveld. W sumie 9 mln euro zostanie zainwestowanych w IT oraz e-biznes. 

Podobał się artykuł? Podziel się!