Nowy przetrząsacz karuzelowy Pöttinger  HIT 6.80 T, to maszyna półzawieszana z 6 wirnikami. Dzięki jej skonfigurowaniu z dużymi kołami jezdnymi , przetrząsacz może współpracować z lekkimi ciągnikami o małym udźwigu TUZ.

Przetrząsacz może być agregowany z ciągnikiem zarówno za pomocą ramion TUZ, jak i dolnego zaczepu ciągnika. Wysokość transportowa maszyny to 4 m.

W przetrząsaczu Pöttinger HIT 6.80 T znajdziemy 6 wirników o średnicy 1,67 m. Wirniki są osadzone na kołach zębatych i łożyskach o dużej średnicy – co nawiązuje do większych maszyn Pöttingera. Ponadto w nowej maszynie znajdziemy również system Hydrolift, który umożliwia podnoszenie bocznych karuzel do góry, co zwiększa prześwit pod maszyną na uwrociach.

W przetrząsaczu HIT 6.80 T znajdziemy również karuzele Dynatech, znane użytkownikom większych maszyn. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, umożliwiają one dokładne kopiowanie terenu, podgarnianie paszy i jej równomierne rozrzucanie bez problemu owijania zielonki wokół wirników. Kąt „natarcia” wirników może być beznarzędziowo regulowany w zakresie 5 pozycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!