PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Hypro 3D - nietypowe rozpylacze do zwalczania chwastów

Autor: Karol Hołownia

Dodano: 26-04-2017 11:58

Tagi:

Ideą powstania rozpylacza Hypro 3D było próba stworzenia rozwiązania do stosowania herbicydów przedwschodowych i zwalczania małych chwastów jednoliściennych. Producent przekonuje, że dysze oferują również bardzo dobre pokrycie w przypadku oprysków roślin dwuliściennych gdzie wymagana jest penetracja pod powierzchnię liścia.Rozpylacze Hypro 3D umieszcza się na belce naprzemiennie. W ten sposób otrzymuje się równomierny obraz oprysku wzdłuż belki podobny do rozpylacza dwustrumieniowego. Rozpylacze zostały przetestowane w próbach polowych przez Syngentę, przy współpracy której również powstawały. Okazało się, iż mimo iż wielkość kropli jest odrobinę większa niż w tradycyjnych rozpylaczach płaskostrumieniowych to efektywność ich działania jest wyższa.

- Skuteczność tego rozwiązania jest większa niż innych konkurencyjnych rozwiązań, w tym rozpylaczy płaskostrumieniowych. Rozpylacz pracuje już od ciśnienia 0,7 bara przy zachowaniu dobrego obrazu charakteryzując się przy tym dużą odpornością na znoszenie przez wiatr. Jest to potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami, w tym dwoma gwiazdkami testu LERAP – powiedział podczas targów Agrotech 2017 przedstawiciel firmy Pentair, producenta rozpylaczy Hypro. 

- Rozpylacz jest też o tyle ciekawy, że w porównaniu do innych kiedy belkę podniesie się powyżej 50 cm ich skuteczność działania spada, tutaj skuteczność jest zachowana do 75 cm wysokości nad celem.

Rozpylacze Hypro 3D pasują do standardowych oprawek tzw. aragowskich, ale też są dostępne zintegrowane z kołpakiem ze specjalnymi przejściówkami. Cena za pojedynczy rozpylacz: około 30 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!