Agro Show to coroczne wydarzenie, które jest doskonałą okazją dla wystawców z branży rolniczej, do zaprezentowania najnowocześniejszych produktów i nowej oferty. Nie inaczej będzie w tym roku, kiedy to w dniach 22-25 września Bednary po raz kolejny staną się na kilka dni stolicą polskiego rolnictwa. Co dla swoich fanów przygotowała marka John Deere?

 Z Mistrzostw Europy prosto na Agro Show

 Jedną z najważniejszych atrakcji na stoisku nr 180 amerykańskiego producenta, będzie możliwość zobaczenia nowych modeli ciągników 6250R, które były bolidami podczas Mistrzostw Europy Operatów rozgrywanych w czerwcu we Francji. Reprezentantem Polski podczas tej imprezy był Bartłomiej Grzybek, rolnik z Tarnówki, którego nie może zabraknąć podczas Agro Show. Opowie on o swoich wrażeniach z jazdy ciągnikiem 6250R oraz zaprezentuje jego sposoby optymalnych ustawień ciągników rolniczych. Prezentacje odbędą się w dniach 22-24.09 trzy razy dziennie, w godzinach: 10:30, 12:00, 14:00.

 Najnowsze modele ciągników wyposażone są w joystick Command Pro, dzięki któremu prędkość maksymalną można osiągnąć za jednym przesunięciem joysticka, a do sterowania podnośnikiem, WOM, zaworami SCV, AutoTrac (satelitarny system automatycznego prowadzenia) i innymi funkcjami, służy 11 programowalnych przycisków. Sterowanie za pomocą joysticka, możliwe jest przy prędkości maksymalnej, aż po zatrzymanie ciągnika. Gdy dodamy do tego, że maksymalna moc ciągnika to 300 KM, zrozumiemy, że obok takiej maszyny nie sposób przejść obojętnie i jest to pozycja obowiązkowa na Agro Show dla wszystkich fanów dużego sprzętu rolniczego.

 W pełni zautomatyzowany kombajn

 Na Agro Show, John Deere zaprezentuje również w pełni zautomatyzowany kombajn serii S700, który oferuje rolnikom znacznie lepsze rozwiązania w dziedzinie inteligentnych technologii czy zarządzania danymi, a także wyższy poziom komfortu dla operatorów kombajnu. Nowa maszyna jest bardziej inteligentna dzięki automatycznej regulacji i kalibracji wielu parametrów. Do tego zwiększona została wytrzymałość i sprawność zespołów żniwnych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie wydajności nieporównywalnej z żadną inną maszyną na rynku.