W październiku ciągniki marki John Deere trafiły do 152 nabywców. Dokładnie tyle samo traktorów tej marki zostało zarejestrowanych we wrześniu br., ale wówczas pozwoliło to uplasować się na drugim miejscu. Z kolei w październiku 2014 roku marka John Deere także zajęła pierwsze miejsce, ale sprzedała wówczas o 21 proc. więcej ciągników niż obecnie – podaje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

W omawianym miesiącu na drugim miejscu ulokowała się marka Zetor. Czeski producent sprzedał 85 sztuk, a więc o 20 proc. mniej niż we wrześniu i o 17 proc. mniej w stosunku do października 2014 roku.

Ostatnie miejsce w zwycięskiej trójce przypadło ciągnikom marki New Holland. W październiku zarejestrowano 75 traktorów tej marki, czyli o 53 proc. mniej niż we wrześniu i o 43 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Tuż za podium, z wynikiem 65 rejestracji znalazła się marka Kubota.

Kolejny miesiąc z rzędu New Holland TD 5.85 pozostaje na prowadzeniu wśród najbardziej popularnych modeli ciągników. W październiku traktor ten wybrało 19 nabywców. To wciąż zwycięski wynik, choć aż o 46 proc. gorszy niż we wrześniu br., kiedy to model TD 5.85 sprzedał się w liczbie 35 sztuk.

Na kolejnym szczeblu podium uplasowały się ex aequo modele 5085M marki John Deere i L5040 marki Kubota. W omawianym miesiącu zarejestrowanych zostało po 17 sztuk każdego z tych ciągników. Dla modelu 5085M oznacza to utrzymanie ubiegłorocznego poziomu sprzedaży, z kolei liczba rejestracji traktora L5040 marki Kubota jest o 48 proc. niższa niż w analogicznym okresie roku 2014.

Najwięcej ciągników ponownie zostało zarejestrowanych na Mazowszu. Było to 119 traktorów, czyli o 20 proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu i aż o 41 proc. mniej niż w październiku ubiegłego roku.

Drugie miejsce i 98 rejestracji to wynik Wielkopolski. Dla Wielkopolan oznacza to o jeden zarejestrowany traktor więcej niż we wrześniu i o 23 mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na ostatnim szczeblu podium uplasowało się tym razem województwo kujawsko-pomorskie, w którym w omawianym miesiącu zarejestrowano 55 ciągników. To o 38 proc. mniej niż we wrześniu i o 10 proc. mniej niż w październiku 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!