Wyróżnienia otrzymały nowe sieczkarnie samojezdne serii 8000, kombajn zbożowy S680i oraz 4-gąsienicowy ciągnik John Deere 9620RX.

Najnowsza seria sieczkarni samojezdnych John Deere 8000 jest całkiem nową generacją maszyn. Nowe modele, wykorzystujące najlepsze cechy popularnej serii 7000, oferują nowoczesną technologię analizy plonów oraz dokumentacji, innowacyjną konstrukcję maszyny i niezawodną pracę oraz komfort.

Niższy ciężar pojazdów uzyskany dzięki zastosowaniu lżejszych podzespołów, ograniczony opór przepływu masy oraz przekładnia z suchą miską olejową pozwala, jak zapewnia producent, jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa. Przyczyniać się ma do tego także układ zarządzania prędkością silnika, który automatycznie dopasowuje obroty silnika do zapotrzebowania na moc sieczkarni, odpowiednio do warunków na polu lub na drodze.

Sieczkarnie wyposażone są dodatkowo w system John Deere ProCut monitorujący i na bieżąco dostosowujący odległość między nożami a stalnicą bębna tnącego sieczkarni. Umieszczone na stalnicy precyzyjne czujniki dokonują nieustannych pomiarów odległości noży od stalnicy i monitorują ich ostrość.

Ciekawą opcją w jakie wyposażone będą maszyny jest również system synchronizacji Aktywnej Kontroli Załadunku, który inteligentnie steruje rurą wyrzutową sieczkarni i umożliwia synchronizację pojazdów transportowych. Częścią systemu są także czujniki, które ułatwiają pracę od dojazdu na pole, przez czynności wykonywane podczas zbioru, aż do napełnienia przyczepy.

Wśród nagrodzonych maszyn znalazł się również znany już wcześniej kombajn zbożowy S680i, w którym teraz zainstalowano wiele nowych systemów m.in. Integrated Combine Adjustment2 (ICA2) oraz system Active Yeld.

ICA2 jest w pełni zintegrowanym, gotowym do wprowadzenia na rynek systemem zapewniającym optymalizację ustawień kombajnów. Proces optymalizacji uwzględnia nie tylko straty ziarna, ale także jego jakość.

Z kolei nowo zaprojektowany system Active Yield automatycznie wykonuje czynności związane z kalibracją konieczną w celu dokonywania dokładnych pomiarów plonów, które do tej pory były bardzo czasochłonne. Dzięki temu maksymalna precyzja monitorowania zbiorów nie wymaga już ręcznego ważenia próbek.