PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Joskin – nowe modele Tornado 3

Joskin – nowe modele Tornado 3 Dwa nowe rozrzutniki Tornado 3 ze stołami Horizon; Fot. Materiały prasowe

Autor: Grzegorz Szularz

Dodano: 27-02-2017 09:02

Tagi:

Firma Joskin zaprezentowała kilka nowości, jakie właśnie trafiają do oferty sprzedaży. Wzbogaciła się miedzy innymi rodzina rozrzutników Tornado 3.Dwa nowe modele T5513/14V - (14 m³) i T6013/16V (16 m³) jednoosiowych rozrzutników należących do gamy Tornado 3 zyskały możliwość wyposażenia w adapter ze stołem rozrzucającym – Horizon. Jest to sprawdzone rozwiązanie, znane między innymi z modeli Ferti-Sapce. Połączenie adaptera ze stołem rozrzucającym z rozrzutnikami z wąską skrzynią z gamy Tornado 3 stanowi nowość w dotychczasowej ofercie Joskina.

Owalny kształt pracujących naprzemiennie łopatek talerzy rozrzucających, umożliwił ich montaż do wąskiej skrzyni. I to pomimo średnicy wynoszącej 1100 mm. Adapter Horizon składa się z dwóch poziomych wałków o średnicy 600 mm, obracających się z prędkością 300 obr./min oraz dwóch talerzy rozrzucających o średnicy 1100 mm, które wirują z prędkością: 425 obr./min.

Stół został przystosowany do rozrzucania różnych materiałów. Do skrzyni można załadować zarówno: obornik, kompost, wytłoki, wapno, pomiot ptasi itp. Wnętrze odsłony zostało wyłożone tworzywem EPDM, co zapobiega przywieraniu ładunku do jej ścianek.

Nowe rozrzutniki są standardowo wyposażone w szczelną zasuwę gilotynową (wysokość jej ustawienia pozwala regulować zasilanie stołu adaptera w rozrzucany nawóz), osłonę adaptera i w sterownik Ferti-Control 4000. Ten ostatni obejmuje całość sterowania maszyną oraz regulację wydajności proporcjonalnej do prędkości jazdy (w opcji).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!