PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Karbonowa belka polowa w opryskiwaczach John Deere

Karbonowa belka polowa w opryskiwaczach John Deere

Autor: Karol Hołownia

Dodano: 20-12-2015 07:23

Tagi:

Lżejsza i jednocześnie znacznie wytrzymalsza od tradycyjnej belki stalowej - taka ma być nowa karbonowa belka do opryskiwaczy John Deere. Prototyp można było zobaczyć podczas targów Agritechnica.Innowacyjną belkę polową marka John Deere zaprezentowała podczas targów Agritechnica w Hanowerze. 36-metrowa belka będzie w niedalekiej przyszłości dostępna w wyposażeniu opcjonalnym dla opryskiwaczy samojezdnych.

Karbon, z którego została wykonana belka jest 5,5-krotnie mocniejszy od stali (biorąc pod uwagę tę samą masę). Obniżenie masy belki pozwoli zatem konstruktorom przy tej samej konstrukcji opryskiwacza m.in. na powiększenie zbiornika na ciecz roboczą, który będzie mógł mieć pojemność nawet 5000 l.

Nowością w opryskiwaczach samojezdnych R900 będą opcjonalne, odśrodkowe pompy o wydajności do 1000 l/min (do napełniania służy oddzielna pompa o wydajności do 1200 l/min). Pompy będą mogły być zasilane z układu hydraulicznego ciągnika, a nie jak dotychczas wyłącznie za pomocą WOM.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • kh 2015-12-21 08:33:47
    karbon - to nie "nowomowa". To nazwa zwyczajowa przyjęta dla włókna węglowego i używana w języku polskim od lat, bardzo popularna w motoryzacji, produkcji wysokiej klasy rowerów, sprzęcie ortopedycznym itp. To tak samo jak mówimy: dżojstik, zamiast dźwignia wielofunkcyjna
  • nowomowa 2015-12-21 00:44:16
    Karbonowa, czyli węglowa, ale o ile lepiej brzmi... Nie dziwne, że dla cudzoziemców nasz język jest trudny skoro sami się w nim gubimy.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.233.99
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!