Firma Pronar, generalny importer maszyn Kioti wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele ciągników koreańskiego producenta. Maszyny należą do serii ciągników kompaktowych DK i są przeznaczone głównie do pracy w sadach, winnicach i ogrodach, choć z powodzeniem poradzą sobie również w prowadzeniu lekkich prac w gospodarstwach rolniczych.

Ciągniki wyróżniają się bardzo kompaktowymi wymiarami. Ich szerokość nie przekracza 1,5 m, zaś długość z przednim TUZ to 3,16 m. Maszyny cechują się niewielkim promieniem zawracania - 2,63 m.

W modelu DK4510 pracuje 4-cylindrowa jednostka CRDI o pojemności 2,4 l, która generuje 45 KM. Większy z modeli – DK5510 jest z kolei wyposażony w silnik 3-cylindrowy o pojemności 1,8 l. Jednostka z układem wtryskowym common rail generuje 55 KM.

Standardowo w ciągnikach serii DK montowane są mechaniczne, zsynchronizowane skrzynie biegów (16x16) z rewersem mechanicznym i reduktorem biegów pełzających.

Ciągniki w podstawowej wersji wyposażenia kosztują odpowiednio 65,8 i 77 tys. zł. Maszyny są oferowane bez kabiny (z pałąkiem ochronnym), jednak za dopłatą możliwe jest ich doposażenie w kabiny z opcjonalną klimatyzacją.

Podobał się artykuł? Podziel się!