AGCO, Your Agriculture Company (NYSE:AGCO) podjął decyzję o restrukturyzacji sieci sprzedaży swoich produktów w Polsce.  Powstanie Polski oddział obejmujący nadzór nad wszystkimi markami maszyn i ciągników  rolniczych sprzedawanych przez  AGCO. 

"Krok ten stanowi część strategii rynkowej AGCO w regionie Europy i Bliskiego Wschodu (EME). Obecnie polski oddział AGCO posiada własne, współpracujące z punktami dilerskimi zespoły sprzedażowe dla marek Challenger i Valtra. Po zmianach, do tych dwóch marek dołączą także marki Fendt oraz Massey Fergusson" - podają przedstawiciele AGCO w komunikacie prasowym.

 Zgodnie z przyjętą nową strategią rynkową, dotychczasowa umowa AGCO z polskim dystrybutorem Korbanek Sp. z o.o. na sprzedaż marek Fendt, Massey Ferguson, Challenger oraz Fella – wygasa z końcem 2017 r.

- Chcielibyśmy przekazać nasze serdeczne podziękowania dla firmy Korbanek za dobrą i wieloletnią współpracę z AGCO - powiedział Rob Smith, wiceprezes AGCO i dyrektor generalny na Europę i Bliski Wschód.

- Państwo Korbanek i ich zespół to profesjonalni partnerzy biznesowi, którzy znacząco przyczynili się do rozwoju AGCO w Polsce - dodał Smith. 

AGCO i Korbanek Sp. z o.o. będą kontynuować współpracę do końca trwania wcześniej wspomnianej umowy. W okresie przejściowym firma Korbanek i jej sieć dilerów zapewni sprzedaż, serwis techniczny i dostawę części oraz obsługę gwarancyjną dla klientów posiadających maszyny Fendt i Massey Ferguson - zapewniają przedstawiciele koncernu.

"Strategia handlowa i rynkowa AGCO dla obszaru EME ma na celu zacieśnienie współpracy z  klientem końcowym oraz zwiększenie Jego wiedzy i doświadczenia w zakresie wiodących marek sprzętu rolniczego oferowanego przez AGCO. Realizację tego celu zapewni poszerzenie oferty produktowej oraz dedykowana sieć dilerów". 

 "W dalszych zamierzeniach, AGCO planuje wprowadzić  dwa kanały dystrybucji oraz w rozwijać sieć dilerów w Polsce. Jeden kanał dystrybucji obejmie marki Fendt i Valtra, a drugi markę Massey Ferguson. Obecni i przyszli dilerzy będą mogli ubiegać się o franczyzę w odniesieniu do wybranej marki i dalej rozwijać współpracę z AGCO" - czytamy w komunikacie AGCO.

Przypomnijmy, spółka Korbanek jest przedstawicielem marki Fendt od 1994 r. Od 1999 r. stała się również generalnym importerem na Polskę ciągników marki Massey Ferguson.

Podobał się artykuł? Podziel się!