Od czerwca 2015 przyczepy objętościowe Krone mogą być wyposażone w przegubowy dyszel. Rozwiązanie umożliwia operatorom wychylenie przedniej części maszyn do góry, tak aby uniknąć ryzyka uszkodzenia podbieracza. Dotyczy to np. sytuacji w której przy wjeździe na pryzmę standardowe wydźwignięcie podbieracza do góry jest zbyt niskie.

Co ciekawe, działanie dyszla można ustawić na działanie automatyczne tak, że zmienia on pozycję na niższą wraz z podnoszeniem podbieracza, a zatem podnosi przednią część przyczepy do góry i obniża pozycję przyczepy przy ponownym opuszczeniu podbieracza.

Nowy system przegubowego dyszla może współpracować również automatycznie z systemem rozładunku przyczep. Na przykład przy wjeździe na pryzmę operator wychyla przegub, aby podbieracz znajdował się jeszcze wyżej, zaś po załączeniu systemu rozładunku na silosie dyszel wraca do niższej pozycji aby przyczepa stała równo. Po opuszczeniu tylnej klapy system automatycznie zmienia pozycję dyszla.

Nowy system sterowania automatycznego to przede wszystkim duże ułatwienie dla operatorów, którzy w tym czasie nie muszą martwić się o podbieracz i mogą skupić się na innych zadaniach. Rozwiązanie jest dostępne dla przyczep Krone serii AX, MX oraz ZX.

Podobał się artykuł? Podziel się!