Wartość sprzedaży krajowej wyniosła 482,5 mln euro (na co składała się w 32 % sprzedaż maszyn rolniczych, a w 68 % sprzedaż naczep do ciągników siodłowych) i wzrosła o 23,7 mln euro.

Tym samym grupa Krone podniosła sprzedaż w samych Niemczech o 1,2 %. Dla porównania na rynku światowym sprzedaż spadła o 1 %, głównie ze względu na słabsze wyniki na rynkach Europy Wschodniej. Na rynkach Europy Zachodniej firma zanotowała wzrost zarówno w sprzedaży naczep (z 43,1 % na 45,5 %) jak i w sprzedaży maszyn rolniczych ( z 31,9 % na 32,2 %).

W związku z powyższym firmie udało się zwiększyć kapitał zakładowy o 37,2 mln euro, a co za tym idzie zamierza ona nadal intensywnie inwestować w rozwój. Po zmodernizowaniu fabryki mieszczącej się w Spelle, króra zajmuje się produkcją maszyn rolniczych, Krone zamierza również przeprowadzić podobne działania w stosunku do zakładów produkujących naczepy do ciągników siodłowych, w celu zmaksymalizowania wydajności i jakości.

Dodatkowo firma ma zamiar w przyszłości poczynić dalsze inwestycje w dodatkowe moce produkcyjne oraz rozwijać sieć dystrybucji swoich produktów. Również, co warto podkreślić, celem firmy jest kontynuowanie rozwoju sieci serwisów i działów kontaktu z klientem.

Grupa Krone zwiększyła zatrudnienie z poziomu 2614 pracowników do poziomu 3097, co bez wątpienia ma związek z ekspansją na rynkach pozaeuropejskich.

W wywiadzie szef firmy, Bernard Krone, podkreśla negatywny wpływ zawirowań geopolitycznych na rynku europejskim (embargo rosyjskie, konflikt ukraiński) i z zadowoleniem podkreśla dobry wynik grupy Krone. Zaznacza, że jednak w kolejnym roku może być dużo trudniej o pozytywny wynik sprzedaży. 

Jednakże wiele wskazuje na to , że Grupa Krone utrzyma swoją silną pozycję na rynku w kolejnych latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!