Seria opryskiwaczy Goliat w ofercie firmy Krukowiak pojawiła się niemal 20 lat temu. Przez wiele lat były to flagowe produkty tego producenta. Ponad dziesięć lat temu rolę tę przejęła seria opryskiwaczy Goliat Plus, która charakteryzowała się wyższym standardem wyposażenia (różnicą był m.in. typ zastosowanego zbiornika).

Najnowsza seria opryskiwaczy Goliat przeszła prawdziwą metamorfozę. Stosowane do tej pory zbiorniki z laminatu zostały zastąpione przez trwalsze zbiorniki z polietylenu. Było to podyktowane m.in. chęcią zwiększenia trwałości i odporności zbiorników na uszkodzenia oraz ułatwienia czyszczenia opryskiwacza.  

Zmiana zbiornika wymusiła zmiany także w konstrukcji opryskiwacza – tradycyjna rama z profili zamkniętych zastąpiona została ramą z profilowanej blachy stalowej. Jak zapewnia producent taka konstrukcja oferuje zwiększoną sztywność i wytrzymałość ramy przy jednoczesnym zmniejszeniu masy opryskiwacza.

Nowy Goliat ze zbiornikiem o pojemności 2500 litrów może być wyposażony w belki rozkładane hydraulicznie o szerokości od 18 do 21 m. Mogą one być składane zależnie lub niezależnie.

W wyposażeniu opryskiwaczya spotkamy m. in. w rozwadniacz boczny, skrętny zaczep, elektryczne sterowanie układem cieczowym i hydraulicznym z kabiny ciągnika, oświetlenie drogowe i pięciopozycyjne głowice rozpylaczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!