Japoński producent ciągników i maszyn rolniczych – Kubota w połowie września oficjalnie rozpoczął produkcję modeli serii M7001 w swojej francuskiej fabryce w Dunkierce. W praktyce maszyny są tam produkowane już od czerwca br., jednak na niewielką skalę i w większości na rynek amerykański i azjatycki.

O tym, że Kubota planuje otworzyć swoją fabrykę ciągników na terenie Europy mówiono już od dawna. – Rozważaliśmy trzy lokalizacje, na terenie: Niemiec, Holandii i Francji. Wybór padł na tą ostatnią i był uzasadniony przede wszystkim położeniem niespełna 10 km od jednego z największych europejskich portów morskich. Poza tym stosunki między Japonią a Francją układają się bardzo dobrze, a francuzi są dobrymi pracownikami – mówił w trakcie ceremonii otwarcia Mampei Yamamoto, dyrektor fabryki Kubota Farm Machinery Europe S.A.S.

W skład fabryki wchodzi kompleks budynków położony na działce o powierzchni 115 ha. Obecnie w fabryce jest zatrudnionych 165 osób, a moc produkcyjna zakładu jest określona na  1 tys. szt. ciągników rocznie. Docelowo (do 2017 r.) liczba produkowanych ciągników rolniczych w roku ma sięgać 3 tys. szt, z czego połowa będzie trafiała na rynek Europejski zaś 1 tys. oraz 500 ciągników będzie kierowanych odpowiednio na rynek Ameryki Północnej oraz Oceanii i Japonii.

- Ciągniki M 7001 z francuskiej fabryki będzie można zobaczyć podczas Agro Show 2015. Mamy nadzieję, że pierwsze maszyny na sprzedaż trafią do naszych dealerów w listopadzie br. – mówi Michał Poźniak, szef działu sprzedaży maszyn rolniczych Kubota.

Więcej informacji i zdjęć z wizyty w fabryce Kuboty we Francji wkrótce.

Podobał się artykuł? Podziel się!