Choć tego typu sprzęt jest rzadziej stosowany przez rolników, to funkcjonalność kosiarek wysięgnikowych oraz ich możliwości są nieocenione w przypadku chęci utrzymania rowów melioracyjnych w należytym porządku.

Kuhn Agri Longer GII jest wyposażony w głowicę z kosiarką rotorową o szerokości roboczej 1,2 metra i mocy 44 KM, co zapewnia dobry poziom rozdrobnienia materiału i pracę bez zacięć nawet w wysokiej trawie. Ponadto pasowy napęd głowicy pozwala na współpracę z innymi narzędziami.

GII ma zbiornik oleju o pojemności 70 l i wydajną chłodnicę, co umożliwia pracę przy wysokich temperaturach bez obawy o przegrzanie układu. Sterowanie realizowanie jest za pomocą klasycznych linek sterujących lub elektrohydraulicznie poprzez wygodny joystick.

 Masa kosiarki gotowej do pracy to 1320 kg, w związku z czym do bezpiecznej agregacji potrzebny będzie ciągnik o masie co najmniej 4,5 tony i zapewniający przynajmniej 70 KM na wale odbioru mocy.

 Nowa maszyna Kuhna została wyposażona w dwa nowe elementy. Pierwszy z nich to przeprojektowana belka, która zapewnia teraz 6,4 m zasięgu poziomego. Drugim elementem jest półautomatyczny zaczep z belką sprzęgającą. Co w połączeniu ze stabilizatorami pozwala na bardziej komfortową pracę i pewniejsze prowadzenie narzędzia po pochyłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!