PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Lepsze młócenie z aplikacją Claas Cemos Advisor App

Lepsze młócenie z aplikacją Claas Cemos Advisor App Aplikacja Cemos Advisor App pomoże usprawnić pracę kombajnu, fot. Claas

Dzięki firmie Claas, która wprowadziła aplikację Cemos Advisor App, smartfon może stać się przydatnym narzędziem do optymalizacji pracy kombajnu.Operator maszyny często niewielkim wysiłkiem może zmniejszyć straty zbóż lub pokonać inne przeszkody, które czekają na niego podczas pracy przy użyciu kombajnu zbożowego, dostosowując poszczególne ustawienia maszyny. Służy do tego nowa aplikacja na smartfony, którą można zastosować do kombajnów Claas serii Lexion, Tucano i Avero.

Aplikacja Cemos Advisor App pracuje na podstawie propozycji, tzn. stopniowo prowadzi kierowcę do optymalnego ustawienia maszyny. Jeżeli operator w bieżącym użytkowaniu stwierdzi problem, zapisuje go w smartfonie i otrzymuje propozycję optymalizacji, np. w przypadku wysokich strat na rotorze należy obniżyć liczbę obrotów rotora. Następnie operator dostosowuje ustawienia poprzez odpowiednie regulatory w kabinie i sprawdza, czy zmiany ustawień przyniosły oczekiwany rezultat. Jeżeli nie, aplikacja przedstawia kolejne propozycje.

Dzięki aplikacji możemy nie tylko optymalizować pracę kombajnu w aktualnych warunkach zbiorów ale także zdobywać wiedzę i wyczucie dotyczące działania określonych ustawień kombajnu. Jeżeli maszyna została już optymalnie ustawiona, wszystkie te ustawienia można zapisać w aplikacji i ponownie wywołać je przy późniejszych pracach.

Propozycje dostępne w tej aplikacji opierają się na zaleceniach znajdujących się w podręczniku maszyny, które za pomocą aplikacji mogą być stosowane bezpośrednio w praktyce. Z uwagi na to, że stosowanie odbywa się przez smartfon, w kabinie kierowcy nie jest potrzebny żaden terminal.

Ponadto, dzięki aplikacji można również bardzo łatwo oszacować straty ziarna podczas omłotu. Wprowadzając różne wartości operator może precyzyjnie ustalić procentową ilość strat i zminimalizować je z pomocą aplikacji.

Aplikacja Cemos Advisor App jest bezpłatna i możliwa do pobrania od 1 lipca 2016 w App-Store na systemy operacyjne iOS i Android.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!