- Pracujemy konsekwentnie w ścisłym porozumieniu z rolnikami i wykonawcami nad technicznym udoskonalaniem naszych ciągników i od roku 2003 zainwestowaliśmy w obszar badań oraz rozwoju produkcji ciągników ponad 400 mln euro - powiedział Lothar Kriszun, odpowiedzialny za segment rynku ciągników.

W 2008 r. w fabryce Le Mans wprowadzono nową linię montażową do kabin, a dwa lata później lakiernię. W połowie 2012 roku objęto nowe centrum testowania i sprawdzania poprawności działania w miejscowości Trange.

Bliskość fabryki umożliwiła synergię z nową lokalizacją Claas, tak aby wykorzystać istniejące możliwości dzięki intensywnej współpracy nad rozwojem produktów, produkcją przemysłową oraz serwisem ciągników.

Ostatnia duża inwestycja Claas dotyczyła rozwoju i produkcji nowej przekładni automatycznej w ciągnikach Arion z serii 500 i 600. Przekładnie zostały opracowane przez Claas Tractor i Claas Industrietechnik (CIT), spółki zależnej grupy Claas oraz rozpoczęto ich montaż w ciągnikach w ubiegłym roku. Zespoły są produkowane i testowane w zakładzie w Paderborn, siedzibie CIT.

Od wejścia na rynek ciągników w roku 2003 firma Claas nie tylko wyprodukowała 100 tys. ciągnikó1) ciągników, ale również zwiększyła ich możliwości i poszerzyła ofertę. 34 modele zostały opracowane w oparciu o wymagania użytkowników ciągników. Modele oferują maszyny o mocach maksymalnych od 72 do 524 KM.

Jednym z najnowszych produktów jest nowy Axion 800. Maszyna zdobyła szerego wyróżnień, takich jak: Maszyna roku 2014, Ciągnik roku 2014, złota nagroda iF product design award 2014. Nie bez znacznie jest też najlepszy wynik w swojej klasie w teście DLG PowerMix.

Podobał się artykuł? Podziel się!