Od tamtej pory Franz Pöttinger zaczął oferować maszyny i urządzenia dla rolnictwa. W 1909 r. firmę przejął jego syn – Alois Pöttinger, nadając jej nazwę pochodzącą od nazwiska.

Firma stała się pionierem rozwoju, m.in. przez skonstruowanie przetrząsarki do siana (1960 r.) oraz przyczepy samozbierającej (1963 r.), w produkcji których stała się największym producentem, zdobywając jednocześnie światową renomę.

W 1975 r. firma rozszerzyła ofertę, przejmując Bawarską Fabrykę Pługów w mieście Landsberg nad Lechem. Następnie zbudowano fabrykę w Vodnanach w Czechach, gdzie rozwijane są technologie siewu. Dzisiaj firma składa się w sumie z dziesięciu zależnych spółek i jest reprezentowana na całym świecie.

- Na sukces Pöttingera pracujemy 140 lat. Jako rodzinna firma dążymy do sprawiedliwego i wiarygodnego partnerstwa i szczerych relacji biznesowych. Jako firma rodzinna, Pöttinger bierze odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń i środowiska bardzo poważnie. Naszym obowiązkiem jest opracowanie techniki rolniczej, która obsługuje wszystkie aspekty hodowli w przyszłości. Przecież każdy potrzebuje rolnictwa. A my mu jesteśmy oddani – powiedzieli dyrektorzy firmy: Heinz i Klaus Pöttinger, podkreślając strategię firmy na przyszłość.

Podobał się artykuł? Podziel się!