Same Deutz-Fahr Polska Sp. z o.o. jest handlową filią włoskiego koncernu SAME DEUTZ-FAHR. Prowadzi działalność od 1992 roku, prowadząc sprzedaż maszyn rolniczych pod markami SAME, LAMBORGHINI, DEUTZ-FAHR; w tym ciągników rolniczych o mocach 35 – 270 KM;  kombajnów z przedziału mocy 130 – 366 KM oraz ładowarek teleskopowych.

W 2011 roku spółka osiągnęła 9,6 proc. udziału w rynku sprzedaży ciągników rolniczych.

Spółka matka SDF Polska - Grupa SAME DEUTZ-FAHR (SDF), z siedzibą w Treviglio, jest jednym z największych producentów ciągników rolniczych, kombajnów, maszyn rolniczych oraz silników na świecie. Jej produkty są wytwarzane i sprzedawane pod markami: SAME, DEUTZ-FAHR, LAMBORGHINI, HÜRLIMANN i Grégoire.

Grupa produkuje ciągniki z silnikami o mocach od 30 do 300KM i kombajny z silnikami o mocach od 100 do 400KM.
W 2010, SDF zatrudniający ponad 2450 osób na całym świecie, osiągnął obroty na poziomie 855 mln Euro oraz zysk operacyjny w kwocie 20,1 mln Euro.

SDF posiada ponad 25 proc. udziałów w DEUTZ AG, jednym z największych światowych, niezależnych producentów silników diesel, notowanym na giełdzie we Frankfurcie.

W uroczystości 20-lecia SDF Polaka wzięli udział dilerzy marek Deutz-Fahr, Lamborghini i Same, przedstawiciele prasy branżowej oraz pracownicy Same Deutz-Fahr Polska. Zarząd koncernu reprezentowali Panowie Lodovico Bussolati Dyrektor Zarządzający oraz Franco Artoni Vice-Prezesa ds. Handlu, Marketingu i Obsługi Posprzedażnej.

Podczas oficjalnej części uroczystości wyróżniono za szczególne osiągnięcia przedstawicieli sieci dilerskiej. Wśród wyróżnionych znalazła się firma Autopolmozbyt Sp. z o. o. reprezentowana przez Pana Jerzego Januszewskiego, która jako pierwsza zawarła umowę dystrybucyjną i w 2012 roku obchodzi 15 lecie współpracy z SDF Polska. Kolejne wyróżnienie przyznano firmie Roltop Sp. z o. o. reprezentowanej przez Pana Marka Kunce, za wybitny wkład w promowanie marki Deutz-Fahr. Natomiast firma Agromarket Sp. J. reprezentowana przez Państwo Ewę i Mirosława Skrzypczaków została wyróżniona za osiągnięte wyniki sprzedaży, które plasują tą firmę na pozycji niekwestionowanego lidera. Ostatnie wyróżnienie, ale nie mniej ważne trafiło na ręce Pana Leszka Kozłowskiego, który jest pracownikiem firmy SDF Polska od początku jej powstania i tym samym obchodzi 20-lecie pracy w SDF Polska.  

Podobał się artykuł? Podziel się!