Metal-Fach Sp. z o.o z siedzibą w Sokółce to jedno z największych przedsiębiorstw w regionie. Powierzchnia zakładu wynosi 16,5 ha w tym 4,3 ha pod dachem.

Firma powstała w 1989 r. i na początku produkowała piece do spalania biomasy. Najdynamiczniejszy rozwój przedsiębiorstwa rozpoczął się w 2002 roku, kiedy zostało ono właścicielem firmy SPOMASZ. Od tego czasu przedsiębiorstwo dynamicznie rozwija segment produkcji maszyn i urządzeń rolniczych.

W ofercie firmy znajdują się m.in. dwa modele pras rolujących: Z 589 - zmiennokomorowa i Z562 - stałokomorowa z rotorem, występująca w wersji z nożami i bez nich. Firma produkuje również owijarki do bel, zarówno stacjonarne, napędzane hydraulicznie bądź elektrycznie jak i samozaładowcze.

Uzupełnieniem oferty zielonkowej są ładowacze czołowe, które przydadzą się zapewne nie tylko przy przeładunku bel, ale także do załadunku wozów paszowych, rozrzutników i przyczep produkowanych w fabryce. Te ostatnie mają od zaledwie 1,5 do aż 12 t ładowności i występują w wersjach z układem jezdnym jedno- i dwuosiowym oraz z układem tandem. Najnowszą propozycją firmy są agregaty uprawowe, które występują w szerokościach roboczych od 3 do 6 m. Podstawę większości z nich stanowi talerzowy zespół uprawowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!