Historia firmy Joskin sięga 1968 r. Pierwsze lata firmy z Soumagne związane są jednak bezpośrednio z wykonywaniem drobnych usług i napraw maszyn rolniczych. Pierwszy produkt belgijskiego producenta pojawił się na rynku w roku 1984. Był nim wóz asenizacyjny o pojemności 3 500 l, który po dziś dzień można podziwiać w przyzakładowej hali wystawowej o powierzchni 4 000 m2. Przez równo 30 lat produkcji wozów asenizacyjnych firma bardzo się rozrosła i dziś jest jedną z większych grup zajmujących się produkcją maszyn transportowych dla rolnictwa.

JEDEN Z SZEŚCIU

W skład firmy Joskin wchodzi 6 zakładów produkcyjnych. Wśród nich najkrótszy staż ma zakład w Leboulch, który do grupy Joskin dołączył rok temu. Zakład specjalizuje się w produkcji rozrzutników obornika oraz przyczep z własnym logo. Główna siedziba firmy Joskin w dalszym ciągu mieści się jednak w miejscowości Soumagne w Belgii. Znajdują się w niej jednostki zajmujące się zarządzaniem produkcją, obróbką i budową zbiorników, administracja, dział rozwoju, zakład malarski i montażowy, biura handlowe, a także hala wystawowa i konferencyjna. Od 1999 r. ogromną część grupy stanowią również zakłady Joskin w Trzciance k. Piły. Oprócz biur handlowych zajmujących się dystrybucją belgijskich maszyn na rynki wschodnie, w Polsce produkowane są wybrane podzespoły maszyn oraz gotowe konstrukcje. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim kosiarki, aeratory, mniejsze beczkowo zy oraz aplikatory do rozlewania gnojowicy (z wyjątkiem rampowych). W Polsce znajduje się również jedyna ocynkownia producenta o powierzchni 8 000 m2.

Poza tym w skład grupy wchodzi również francuski zakład w Bourges zajmujący się spawaniem komponentów, a także malowaniem i montażem skrzyń do przyczep rolniczych. Jeśli chodzi o produkcję wozów asenizacyjnych, ogromne znaczenie ma również działalność belgijskiego zakładu Spaw Tech w Andrimont. Zakład ma powierzchnię 6 500 m2 i zatrudnia 15 osób. To w nim znajdują się maszyny umożliwiające gięcie blach i tworzenie zbiorników do wozów asenizacyjnych. Mimo małej powierzchni, zakład wyposażony jest w automaty spawalnicze, które pozwalają na zachowanie wysokiej precyzji łączeń materiałów.