Firmy New Holland Ukraine and Moldova oraz jej partner - spółka Alfagro będąca oficjalnym dystrybutorem marki Brochard Constructeur, ustaliły współnie rekrod świata w rozrzucaniu obornika. W dniach 31 lipca i 1 sierpnia 2014 r. rozprowadziły 4217 ton obornika na powierzchni 221,80 ha w ciągu 24 godzin.

Cel został osiągnięty przez duet składający się z przegubowego ciągnika New Holland T9.615 oraz rozrzutnika obornika Brochard o ładowności 50 ton! To największa tego rodzaju maszyna na świecie.

- Bicie rekordów świata wymaga oczywiście dobrego sprzętu, ale nie mniej ważni są dobrzy fachowcy. Próba bicia rekordu okazała się wspaniałym doświadczeniem z ludzkiego punktu widzenia, w które zaangażowani byli liczni specjaliści reprezentujący różne dziedziny. Przyczyniły się do tego wszystkie zaangażowane osoby, zarówno te, które pracują dla firmy New Holland, jak i te, które nam pomagały. Pragnę im wszystkim podziękować! - oświadczył Antoine Rebillard, dyrektor ds. biznesu firmy New Holland Agriculture na Ukrainę, Mołdawię i kraje nadbałtyckie.

W rozrzudnik o nominalne ładowności 50 ton, na potrzeby bicia rekordu świata załadowano aż 65 ton nawozu. Został on zaprojektowany specjalnie z tej okazji i pomalowany na sztandarowe barwy New Holland.

Alain Bellion, przewodniczący Brochard Constructeur SAS, skomentował to następująco:

- Jestem bardzo dumny z naszego rekordu świata. Pracuję nad rozwojem firmy Brochard Constructeur od dziesięciu lat i przez ten czas starałem się projektować coraz większe i mocniejsze maszyny dla rolników. New Holland Agriculture ewidentnie podąża w podobnym kierunku, oferując rolnikom swój ciągnik T9.615. Pragnę jej podziękować za nieustanne wsparcie.

Na polu znalazły się również inne maszyny rolnicze marki New Holland, takie jak: ładowarka teleskopowa LM 7.32 (łyżka 2,5 m3) oraz ładowarka kołowa W190 (łyżka 3,2 m3).

- Podczas działań zmierzających do ustanowienia tego rekordu świata firmy New Holland i Brochard Constructeur pokazały nam, iż ich linie produktów obejmują maszyny, które w szczególny sposób dostosowane są do potrzeb krajów WNP i zapewniają miejscowym rolnikom tego, czego potrzebują, czyli mocy i siły. Rekord ten pozwoli nam uwypuklić te istotne zalety i pozwoli nam uczestniczyć w rozwoju tych marek na wschodnich równinach - powiedział Gerard de la Salle, przewodniczący Groupe Alfagro Sarl i dystrybutor produktów marki Brochard w krajach WNP.