Swoją podróż Leo Terqujeff, kierownik odpowiedzialny za obsługę posprzedażną w firmie Rotator, rozpoczął w Cuneo we Włoszech. Aby dotrzeć do Finlandii podczas swojej podróży przemierzył pół Europy: Włochy, Słowenię, Węgry, Słowację, Republikę Czeską, Niemcy, Danię i Szwecję.

Wyjątkowość przedsięwzięcia uznała organizacja Guinness World Record wpisując je oficjalnie do księgi rekordów. W ten sposób Leo Terqujeff, kierując maszyną P25.6 Merlo, został człowiekiem, który ukończył „Najdłuższą podróż na pokładzie podnośnika teleskopowego" jako dowód na unikalne osiągi i niezawodność maszyny.

Przekładnia hydrostatyczna Merlo znakomicie poradziła sobie z tą ciężką próbą, biorąc pod uwagę to, że maszyna P25.6 przebyła 4300 km bez żadnego problemu. Ten rekord nabiera tym bardziej znaczenia, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, iż został pobity za pomocą najbardziej kompaktowej maszyny, jaką firma Merlo oferuje na rynku. Kompaktowe rozmiary, które nie pogorszyły jednak osiągów (model P25.6 jest jedyną ładowarką teleskopową w swojej kategorii, która osiąga 36 km/h) i komfortu (kabina, z jej 1010 mm całkowitej szerokości jest najszersza w kategorii).

Przybycie Leo było emocjonującym wydarzeniem, które obchodzono w siedzibie firmy Rotator (importer Merlo w Finlandii). Wszyscy na żywo śledzili ostatnie kilometry uczestnika dzięki kamerze zamontowanej w kabinie oraz systemowi geolokalizacji MerloMobility.

Merlo Mobility to zaawansowany system do zarządzania systemem informacji oraz telemetrii opracowany i stworzony przez Grupę Merlo, który umożliwił śledzenie przebiegu podróży Leo, kontrolę stanu maszyny P25.6 na odległość, a także stanowił zasadnicze narzędzie dla poświadczenia ustanowienia Rekordu Guinnessa.

Zobacz też przygotowania do podróży 

Podobał się artykuł? Podziel się!