- Od lat 50. fabryka New Holland w Basildon znajduje się w samym sercu naszej działalności związanej z produkcją ciągników. Dziś produkuje ona traktory o mocy od 120 do 270KM. Pomagają one rolnikom i usługodawcom na całym świecie w prowadzeniu gospodarstw w coraz bardziej wydajny, zrównoważony i skuteczny sposób - stwierdził Carlo Lambro, prezydent marki w New Holland Agriculture.

- Ta jubileuszowa edycja ekskluzywnych modeli to celebracja niezrównanego sukcesu, jakim jest zarówno model T7.270 Auto Command, jak i T6.160 Auto Command. Wspomniane wydarzenia to także szansa dla nas do wyrażenia wdzięczności pokoleniom kolegów, którzy przyczynili się do wspólnych sukcesów New Holland - dodaje Lambro.

Z okazji jubileuszu do sprzedaży trafi specjalna edycja modeli T6.160 i T7.270 Auto Command - Golden Jubilee. Model T7.270 Auto Command jest najmocniejszym ciągnikiem produkowanym w angielskim Basildon. Z kolei T6.160 Auto Command producent uważa za przyszłość rolnictwa wielofunkcyjnego.

Jubileuszowe modele będą charakterystycznie polakierowano - ciemnonibieską barwą lakieru profondo Blue, będą wyposażone w osłonę tłumika i oznakowanie modelu. Elementami dodatkowymi będą: luksusowe wnętrze z opcjonalnym, w pełni skórzanym fotelem, oprawiona w skórę kierownica oraz wykładzina dywanowa o grubym włosie i system automatycznego prowadzenia IntelliSteer.

Zaprezentowane po raz pierwszy w styczniu na brytyjskich Targach Lamma ekskluzywne traktory będą produkowane jedynie w trakcie roku jubileuszowego, co oznacza limitowaną edycję tych maszyn, tak aby stworzyć w przyszłości dwie ikony Basildon.

Jak udało nam się ustalić, te wersje ciągników będą dostępne do zamówienia w Polsce już za kilka dni. Fizycznie pojawią się za 2-3 miesiące. Modele T7.270 AC i T6.160 AC w jubileuszowej wersji będą dostępne w tej opcji dla każdego klienta, który sobie taki zażyczy.

Poza tymi dwoma wyjątkowymi modelami, wszystkie pozostałe ciągniki produkowane w Basildon w 2014 r. będą wyróżnione specjalnym logo z okazji 50. rocznicy, która będzie nawiązywała do ekskluzywnych serii T6 i T7.

Historia fabryki w Basildon sięga 1962 r. Pierwszy ciągnik zjechał z linii produkcyjnej nowoczesnego zakładu produkującego traktory 15 maja 1964 r. Ćwierć wieku później, w 1989 r., wyprodukowano w fabryce ponad dwa miliony silników, a ten ważny kamień milowy uczczono uruchomieniem produkcji kultowego modelu Ford 7810 Silver Jubilee.

Rok 2012 był kolejnym ważnym momentem dla Basildon, jako że otworzono w nim najnowocześniejsze centrum dla zwiedzających, a fabryce przyznano Brązowy status World Class Manufacturing i odwiedził ją sam premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Począwszy od 1964 r. w Basildon wyprodukowano ponad 1,6 milionów traktorów i 3,1 milionów silników. Obecnie, przy produkcji wiodących w branży ciągników, zakład zatrudnia ponad tysiąc osób. Fabryka oferuje ponad 10 000 różnych konfiguracji produktów, przy czym 85 proc. łącznej produkcji jest przeznaczona na eksport do różnych miejsc całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!