- Od lat 50. fabryka New Holland w Basildon znajduje się w samym sercu naszej działalności związanej z produkcją ciągników. Dziś produkuje ona traktory o mocy od 120 do 270KM. Pomagają one rolnikom i usługodawcom na całym świecie w prowadzeniu gospodarstw w coraz bardziej wydajny, zrównoważony i skuteczny sposób - stwierdził Carlo Lambro, prezydent marki w New Holland Agriculture.

- Ta jubileuszowa edycja ekskluzywnych modeli to celebracja niezrównanego sukcesu, jakim jest zarówno model T7.270 Auto Command, jak i T6.160 Auto Command. Wspomniane wydarzenia to także szansa dla nas do wyrażenia wdzięczności pokoleniom kolegów, którzy przyczynili się do wspólnych sukcesów New Holland - dodaje Lambro.

Z okazji jubileuszu do sprzedaży trafi specjalna edycja modeli T6.160 i T7.270 Auto Command - Golden Jubilee. Model T7.270 Auto Command jest najmocniejszym ciągnikiem produkowanym w angielskim Basildon. Z kolei T6.160 Auto Command producent uważa za przyszłość rolnictwa wielofunkcyjnego.

Jubileuszowe modele będą charakterystycznie polakierowano - ciemnonibieską barwą lakieru profondo Blue, będą wyposażone w osłonę tłumika i oznakowanie modelu. Elementami dodatkowymi będą: luksusowe wnętrze z opcjonalnym, w pełni skórzanym fotelem, oprawiona w skórę kierownica oraz wykładzina dywanowa o grubym włosie i system automatycznego prowadzenia IntelliSteer.

Zaprezentowane po raz pierwszy w styczniu na brytyjskich Targach Lamma ekskluzywne traktory będą produkowane jedynie w trakcie roku jubileuszowego, co oznacza limitowaną edycję tych maszyn, tak aby stworzyć w przyszłości dwie ikony Basildon.

Jak udało nam się ustalić, te wersje ciągników będą dostępne do zamówienia w Polsce już za kilka dni. Fizycznie pojawią się za 2-3 miesiące. Modele T7.270 AC i T6.160 AC w jubileuszowej wersji będą dostępne w tej opcji dla każdego klienta, który sobie taki zażyczy.

Poza tymi dwoma wyjątkowymi modelami, wszystkie pozostałe ciągniki produkowane w Basildon w 2014 r. będą wyróżnione specjalnym logo z okazji 50. rocznicy, która będzie nawiązywała do ekskluzywnych serii T6 i T7.

Historia fabryki w Basildon sięga 1962 r. Pierwszy ciągnik zjechał z linii produkcyjnej nowoczesnego zakładu produkującego traktory 15 maja 1964 r. Ćwierć wieku później, w 1989 r., wyprodukowano w fabryce ponad dwa miliony silników, a ten ważny kamień milowy uczczono uruchomieniem produkcji kultowego modelu Ford 7810 Silver Jubilee.

Rok 2012 był kolejnym ważnym momentem dla Basildon, jako że otworzono w nim najnowocześniejsze centrum dla zwiedzających, a fabryce przyznano Brązowy status World Class Manufacturing i odwiedził ją sam premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Począwszy od 1964 r. w Basildon wyprodukowano ponad 1,6 milionów traktorów i 3,1 milionów silników. Obecnie, przy produkcji wiodących w branży ciągników, zakład zatrudnia ponad tysiąc osób. Fabryka oferuje ponad 10 000 różnych konfiguracji produktów, przy czym 85 proc. łącznej produkcji jest przeznaczona na eksport do różnych miejsc całego świata.