Model jaki trafił do pana Jana to John Deere 7230R o mocy znamionowej 230KM ( 97/68EC).Ciągnik z nowej serii 7R jest wyposażony w silnik spełniający nowe normy emisji spalin StageIIIb dzieki połączeniu systemu EGR (zewnetrzna recyrkulacja spalin) z filtrem cząstek stałych (DOC+DPF tj. katalizator+właściwy filtr cząstek stałych).

Wyposażony został w nową przekładnię John Deere CommandQuad, która umożliwia elektrohydrauliczną zmianę zakresów oraz biegów. Dodatkowo przekładnia może pracować w trybie automatycznym co znacznie obniża zużycie paliwa dzięki odpowiedniemu dopasowaniu parametrów pracy silnika i przekładni.

W wyposażeniu maszyny znalazł się również przedni podnośnik o udźwigu 5,2t. Nowe ciągniki serii 7R są również wyposażone seryjnie w system JDLink, który pozwala na zdalne monitorowanie maszyny pod względem: loklizacji, zużycia paliwa, wykorzystania maszyny, diagnostyki, a nawet usuwania usterek.

- Maszyna będzie współpracowała przede wszystkim z 4-metrowym siewnikiem, broną talerzową, a w razie konieczności wesprze inny ciągnik John Deere podczas orki – wyjaśnia właściciel. Prace bedą wykonywane w ponad 1000-hektarowym gospodarstwie, w którym uprawia się rzepak (200 ha), pszenicę (150 ha), jęczmień jary i ozimy (150 ha),pszenżyto ozime (150 ha), i kukurydzę (200ha). Pozostały obszar zajmują lucerniki i łąki, gdyż poza produkcją roślinną w gospodarstwie również hoduje się bydło mleczne (300 szt.) oraz trzodę chlewną w cyklu zamkniętym.

Ciągnik 7230R jest 10 maszyną marki John Deere w gospodarstwie pana Jana. Rolnik od kilku lat współpracuje również z firmą Kuhn gdzie dokonał również zakupu ostatniego ciągnika 7230R. - Jeśli chodzi o nowe technologie oraz innowacyjne rozwiązania w nowym ciągniku nie obawiam się niczego, gdyż praca poprzednimi maszynami nie sprawiała najmniejszych problemów, a dodatkowo wsparcie doświadczonego serwisu Kuhn sprawia, że śpię spokojnie –mówi Jan Pawlak. Podobał się artykuł? Podziel się!