Kwietniowy wynik jest gorszy od ubiegłorocznego o 65 sztuk i słabszy o 6 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Nieco lepiej ma się rynek wtórny, chodź i tutaj sprzedaż spadła w porównaniu z analogicznym okresem roku 2013 - informuje agencja Martin & Jacob.

Kwietniowy rezultat jest również nieznacznie gorszy od ubiegłorocznego, kiedy to sprzedano 1563 nowe ciągniki rolnicze (o 4 proc. więcej niż obecnie). Sięgając nieco dalej w przeszłość, okazuje się jednak, że tak słabego wyniku nie było od czterech lat. Ostatnio bardzo zbliżony poziom - 1491 rejestracji - odnotowano w kwietniu 2009 roku.

Co ciekawe, spadki nie ominęły również rynku maszyn używanych. Liczba rejestracji ciągników z drugiej ręki, zmniejszyła się w porównaniu z kwietniem 2013 roku o 6 proc. i wyniosła 1570 sztuk.

- Marzec to miesiąc, w którym sprzedaż jest zazwyczaj najwyższa w tej połowie roku. Po tym miesiącu następuje naturalne kurczenie się rynku. Kwietniowy spadek sprzedaży, przy obecnej sytuacji rynkowej, nie jest zatem niczym zaskakującym. Można zaryzykować stwierdzenie, że na obecne warunki jest dobrze. Wiele firm z czołowej dziesiątki poprawiło swoje ubiegłoroczne rezultaty. Tak jak przewidywaliśmy firmy aktywniej działają prokliencko, prowadząc różnego rodzaju akcje marketingowe - mówi Mariusz Chrobot, z firmy Martin & Jacob.

Podobał się artykuł? Podziel się!