Carrier 925 to najpotężniejsza maszyna w rodzinie agregatów Carrier wyposażona we włókę Crossboard. Nacisk wywierany na każdy talerz uprawowy wynosi aż 135 kg. Do tej pory najszerszym oferowanym narzędziem wyposażonym we włókę Crossboard był model o szerokości 6,5 m.

Agregat Carrier jest wyposażony we włókę Crossboard, która sprawdza się zarówno w gospodarstwach, gdzie prowadzi się orkę, jak i tam, gdzie wybiera się system bezpłużny. Składa się ona z wielu zębów uprawowych wykonanych ze specjalnej stali sprężynowej. Na końcach zębów znajdują się zakrzywione końcówki uprawowe, które w razie potrzeby można wymienić. Zęby włóki mogą być połączone listwą stabilizującą, wykonaną ze stali o wytrzymałości na rozciąganie przekraczającej 1100 N/mm2.

Agregat Carrier 925 wyposażony jest w elektryczną blokadę głębokości roboczej, co oznacza, że po wykonaniu nawrotu i opuszczeniu narzędzi do pozycji roboczej możemy mieć pewność, że uprawa będzie prowadzona na tej samej głębokości.

Zarówno głębokość roboczą talerzy uprawowych, jak i kąt nachylenia zębów włóki Crossboard można ustawiać z kabiny ciągnika za pomocą układu hydraulicznego. Podczas uprawy ścierniska włókę można złożyć i unieść.

Wał uprawowy z pierścieni wykonanych ze stali utwardzanej konsoliduje glebę i z dużą siłą wgniata w nią resztki pożniwne. Dzięki zastosowaniu pierścieni o specjalnym kształcie wał nie tylko uprawia wierzchnią warstwę gleby, ale także intensywnie rozdrabnia grudy gleby i miesza z nią słomę.

Podobał się artykuł? Podziel się!