PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Aeromat – punkt po punkcie

Becker Aeromat to popularne narzędzie do siewu punktowego. Najnowsze siewniki mogą mieć również elektryczne napędy aparatów wysiewających, co daje im nowe możliwości.Bedker Aeromat firmy Kongskilde jest przeznaczony do punktowego siewu takich roślin jak: kukurydza, słonecznik, buraki cukrowe, a nawet rzepak. - System działa zupełnie inaczej niż w podobnych maszynach u konkurencji. Aeromat pracuje nadciśnieniem zamiast systemu próżniowego - mówi William van't Westeinde z Kongskilde.

Ziarno jest dostarczane do zagłębień w kształcie lejów w tarczy wysiewającej. Do otworów wpada więcej nasion (na przykład nawet 3-4 ziarna kukurydzy) - ten cały proces jest przeprowadzany mechanicznie. Nad obracającą tarczą znajduje się dysza, która kieruje sprężone powietrze w otwory. Wtedy nadmiar nasion jest wydmuchiwany - w zagłębieniu pozostaje tylko jedno ziarnko, które jest dociskane w głąb otworu. - Dzięki zastosowaniu takiej technologii, siewniki mogą pracować bardzo precyzyjnie z prędkościami nawet 15 km/h. Oczywiście taka prędkość jest możliwa do uzyskania przy bardzo dobrze przygotowanej, wyrównanej powierzchni pola - tłumaczy Westeinde.

Dla każdego rodzaju roślin przygotowany jest odpowiedni rodzaj tarczy wysiewającej. Jednostki wysiewające mogą być napędzane mechanicznie lub elektrycznie. W drugim przypadku, w silnik elektryczny wyposażony jest każdy aparat wysiewający. To pozwala m.in. na precyzyjne ustawienie aparatów odrębnie poszczególnych rodzajów nasion oraz sterowanie poszczególnymi sekcjami siewnymi odrębnie.

Komponety do siewnika są produkowane w polskim oddziale firmy Kongskilde, a do montażu wysyłane są do Niemic.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 37.47.35.71
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!