Prezentowany system umożliwia przede wszystkim zbieranie, przetwarzanie oraz przekazywanie danych o maszynach. Jest zatem szczególnie ważnym narzędziem pracy dla zarządców gospodarstwa i usługodawców rolnych. Daje bowiem możliwość podejmowania decyzji i kontroli bez konieczności przebywania przy maszynie.

W praktyce wśród dostępnych narzędzi znajduje się pełna, całodobowa kontrola maszyn, rozbudowana synchronizacja i optymalizacja oraz analiza i ocena wydajności.

Cały system działa zarówno w formie pasywnej, pozwalając tym samym na dostęp do podstawowych informacji i parametrów technicznych, jak i aktywnej informując o alertach i błędach według wyznaczonych reguł.

Cechą wyróżniającą nowy pakiet AFS Connect jest intuicyjna obsługa i zintegrowana (cyfrowa) reprezentacja pojazdu umożliwiająca integrację z systemami zarządzania gospodarstwem i systemami agronomii.

Cały system jest w pełni kompatybilny z ciągnikami serii Puma, Magnum, Steiger oraz kombajnami Axial-Flow, przy czym w przyszłości planowane jest jego rozszerzenie o kolejne serie.

Podobał się artykuł? Podziel się!