Oficjalne otwarcie targów odbyło się w obecności m. in. Krystyny Węclewicz-Grajek - prezes Targów Lublin S.A., dr Andrzeja Byrta - prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, Sławomira Sosnowskiego - marszałka województwa lubelskiego, Lucjana Zwolaka - zastępcy prezesa Agencji Rynku Rolnego, przedstawicieli władzy samorządowej i lokalnej, a także szefów najważniejszych branżowych organizacji gospodarczych. Podczas inauguracji odczytany został również list wystosowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego.

Podczas tegorocznych targów Agro-Park, które odbyły się w dniach 25-26 października, zaprezentowało się niemal 200 wystawców. Mieli oni do dyspozycji powierzchnię liczącą 17 tys. m2. Większość stoisk z maszynami i sprzętem znalazła się w dwóch halach lubelskich targów.

Organizatorami targów Agro-Park są Targi Lublin S.A. oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Oferta maszyn i środków do produkcji rolnej była dość duża. Została podzielona na trzy sektory: uprawa, hodowla i sadownictwo. Ciekawym dodatkiem były seminaria dotyczące bieżących problemów dotykających branży rolnej.

Rolnicy mogli spotkać się z inż. Adamem Paradowskim, który omówił najnowsze techniki odchwaszczania, a także z prof. Zygmuntem Pejsakiem, który w trakcie seminarium „Bioasekuracja - zasadniczy sposób ochrony przed afrykańskim pomorem świń (ASF) oraz innymi chorobami", poruszył jeden z bardziej frapujących w tej chwili rolników problemów związany z hodowlą trzody chlewnej. Nie lada gratką dla hodowców krów było natomiast szkolenie prowadzone przez dr Krzysztofa Janeczko, który opowiadał o najnowszych metodach wykrywania chorób zakaźnych
u bydła.

Frekwencja wśród zwiedzających pierwszego dnia targów była niska. Lepiej było drugiego dnia imprezy - w niedzielę.

Organizatorzy mówią o rekordowej edycji targów Agro-Park z 18 tys. zwiedzającymi, czyli 30-proc. wzrostem w porównaniu do ubiegłego roku.

- Wzrost na poziomie blisko 30 proc. w stosunku do poprzedniej edycji świadczy o tym, że targi Agro-Park nie tylko ustabilizowały swoją pozycję na rynku wydarzeń dedykowanych sektorowi rolniczemu, ale także pokazuje, że mają wciąż ogromy potencjał rozwojowy - informuje Łukasz Rachubinski, dyrektor projektu ze strony MTP.