PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Agro Park oknem na Wschód?

Agro Park oknem na Wschód?

Tegoroczne targi rolnicze Agro Park w Lublinie nie zabłysnęły dużą ofertą maszyn ani frekwencją wśród zwiedzających. Wielu wystawców jest jednak zadowolonych i liczy że impreza z roku na rok będzie się rozwijać.To była piąta edycja targów Agro Park, ale pierwsza po zmianie formuły. Centrum targowe zyskało 12 tys. m2 nowej powierzchni i nowoczesną halę wystawową z bogatym zapleczem - m.in. centrami konferencyjnymi.

Jak podaje organizator imprezy - Międzynarodowe Targi Poznańskie, wydarzenie, które odbyło się w dniach 27-28 października br. odwiedziło około 9 tys. osób. Na niewygórowaną frekwencję wpłynęła w dużym stopniu fatalna aura, która zaskoczyła wszystkich szczególnie podczas pierwszego dnia targów. Niedziela była już znacznie lepsza pod tym względem - od godzin przedpołudniowych hale zapełniły się zwiedzającymi targi.

To co mogło nieodpowiadać zwiedzającym w formule targów, to niewielka ilość maszyn, narzędzi i środków stricte związanych z produkcją rolną. Zabrakło ukierunkowania asortymentu w konkretne działy rolnicze. Wprawdzie wystawców było około 130, ale duża część z nich, szczególnie usytuowana w mniejszej z hal, miała stoiska z produktami nie związanymi bezpośrednio z produkcją rolną - produkty regionalne, przetwórstwo rolno-spożywcze, rękodzieło, drobny sprzęt AGD itp. - Pod względem asortymentu maszyn trochę się zawiodłem - mówi rolnik z gm. Serokomla. - Zabrakło mi kilku ważnych w regionie dealerów maszyn. Zadowolony jestem natomiast z tego, że udało mi się „dogadać" z innym sprzedawcą na prezentację kombajnu w moim gospodarstwie, który być może kupię. Na plus mogę wymienić też nowoczesne hale i darmowy wstęp na targi - podsumowuje.

- Pierwszy dzień był kiepski ze względu na niewielu odwiedzających targi. Drugiego dnia frekwencja była wysoka i zainteresowanie maszynami było duże - mówi Jarosław Łuczak, dyrektor handlowy firmy Zasław. - Ogólnie targi oceniam jako udane, już mamy odzew od klientów zainteresowanych produktami. Agro Park otwiera nam furtkę na sprzedaż maszyn we wschodnim rejonie naszego kraju, może być także szansą na kontakty z rynkiem za wschodnią granicą. Hale są nowe, ładne, ceny powierzchni umiarkowane. Uważam że Lublin to dobre miejsce na targi rolnicze - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!