Przez pierwsze dwa dni wystawy odwiedziło ją niemal 70 tys. osób. Zaskakująco dobry okazał się pierwszy dzień (piątek), który zgromadził 30 tys. osób, a zazwyczaj jest dniem o słabszej frekwencji. Tego dnia przyjechało m.in. 150 grup zorganizowanych autobusami z całego kraju.

Dopisała również pogoda, która w trakcie przygotowań imprezy sprawiła sporo kłopotu organizatorom i wystawcom. W trakcie trwania imprezy nie można już było narzekać na niekorzystną aurę.

Podobnie jak w ubiegłym roku, swoje stoiska miało blisko 800 wystawców. Wielu z nich wzięło udział w pokazach polowych na specjalnie przygotowanych poletkach oraz ringu. Przykładowo, w niedzielę w demonstracjach wzięło udział 11 opryskiwaczy w tym 1 samojezdny (na torze przeszkód), 9 nowości, w tym m.in. 3 ciągniki, 2 ładowarki, 2 agregaty uprawowe, przyczepy samojezdne i kosiarki przyczepiane. Pokaz zakończył show 12 ładowaczy, w tym 9 ładowarek samojezdnych i 3 ładowaczy czołowych.

Firmy pokazały sporo nowych produktów, było kilka spektakularnych premier, choć nie można tu mówić o „wysypie nowości". Wielu producentów zagranicznych wstrzymuje się z „wyciągnięciem asów z rękawa" do targów Agritechnika, które odbędą się w listopadzie w Hanowerze.

Jedną z nowości organizacyjnych było Centrum nowoczesnego rolnictwa. Tutaj w jednym z dużych namiotów można było zapoznać się z nowoczesnymi i ciekawymi rozwiązaniami w konstrukcjach maszyn.

Goście odwiedzający Agro Show mogli uczestniczyć również w spotkaniach i seminariach tematycznych. Chętni do zabawy mogli wziąć udział w grze w rodzaju podchodów. Do konkursu zgłosiło się około 80 drużyn (maksymalnie 3-osobowych).

Podczas spotkania dla dziennikarzy podsumowującego piętnastą edycję targów, zarząd organizatora, tj. Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń rolniczych podał również termin edycji kolejnych targów Agro Show. Odbędą się one w tym samym miejscu w dniach 19-22 września 2014 r. Termin ustalony dla targów Zielone Agro Show Polskie Zboża to 7-8 czerwca 2014 r. i odbędą się one w Sielinku k. Opalenicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!