Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH to jedna z większych w Europie imprez wystawienniczych poświęconych technice rolniczej. Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowanie notując rekordy – zarówno pod względem liczby wystawców, jak i liczby zwiedzających.

Na targach AGROTECH można obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Podczas targów można zapoznać się z bogatym asortymentem sprzętu dla rolnictwa. Na tle wystawców zagranicznych polska oferta handlowa prezentuje się bardzo dobrze i konkurencyjnie. Wystawiane są również urządzenia ogrodnicze, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem rolników z całego kraju, a także specjalistów zajmujących się techniką rolniczą oraz studentów i uczniów szkół rolniczych.

Specjalistyczny charakter targów sprzyja bezpośredniemu dotarciu do rolników. To właśnie dla tej grupy zwiedzających utworzone są podczas targów punkty konsultacyjne, w których można otrzymać informacje na temat programów rozwojowych, kredytów i możliwości dofinansowania różnych projektów. Największe ekspozycje na AGROTECHU prezentowane będą w ramach Salonu Ciągników. Ponadto największe poświęcone będą prezentacji maszyn do gospodarstw rolniczych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się również z ofertą wszelkiego rodzaju pasz, nasion czy nawozów.

Targom AGROTECH, podobnie jak w poprzednich latach, towarzyszą konferencje i seminaria branżowe. Podczas konferencji liczne wykłady na tematy dotyczące tytułu spotkań np. „Rolnictwo Ekologiczne, Stan i Perspektywy Rozwoju” oraz „I Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży Wiejskiej”.