- Targi Agrotech rozwijają się z roku na rok, 32 tys. osób weszło na targi w 2007 roku, w minionym roku imprezę odwiedziło 55 tys. osób - mówił podczas otwarcia targów prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń.

- Ma sens to co robimy - dodaje Mochoń.

Firmy branży technicznej z 19 krajów wystawiają maszyny w 7 halach.

Wiele z kilku tysięcy prezentowanych na Agrotechu maszyn to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego.

- Od lat popularność targów rośnie zarówno wśród gości, jak i wystawców. W 2007 roku na liście pojawiło się 360 firm a liczba zwiedzających nie przekroczyła 32 tysięcy. Pięćdziesiątka „pękła" dwa lata temu. Wtedy zarówno powierzchnia imprezy jak i liczba gości przekroczyła 50 tysięcy. Teraz Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Targach Kielce to ponad 600 firm z całego świata ze stoiskami zajmującymi cały teren Targów Kielce, 7 hal wystawienniczych, 5 pawilonów namiotowych i teren zewnętrzny, oraz ponad 55 tysięcy zwiedzających - mówił prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń.

Obserwując rozwój rolnictwa, można zauważyć, że rolnicy coraz chętniej otwierają się na nowe trendy. Światowe rolnictwo, to nie tylko traktory, ale także koparki, ładowarki, które usprawniają pracę. Z pewnością można stwierdzić, że polska wieś rozrasta się na naszych oczach. Stąd także coraz większe zainteresowanie targami rolniczymi. To tutaj rolnicy mogą kompleksowo wyposażyć swoje gospodarstwa w najnowocześniejszy sprzęt, który nie tylko zwiększy wydajność pracy, ale także ma coraz niższe koszty eksploatacji. W 2013 roku na targach AGROTECH zobaczyć będzie można produkty prezentowane przez ponad 600 firm z Anglii, Słowacji, Słowenii, Austrii, Holandii, Włoch, Szwajcarii, Czech, Francji, Danii, Niemiec, Irlandii, Belgii, Ukrainy, Finlandii, Polski a nawet Chin, Korei Południowej i RPA.

W tym samym czasie odbędą się także Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Na wystawie narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne zaprezentuje kilkadziesiąt firm. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań najlepszych specjalistów - pracowników przemysłu drzewnego i leśników - branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.

XIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech i Targi LAS-EXPO potrwają od 8 do 10 marca br.

Prezes targów zapowiedział dalszą rozbudowę infrastruktury targowej oraz tej na zewnątrz - głównie dróg dojazdowych. Przyjeżdżający na targi rolnicy muszą się ubezpieczyć w cierpliwość i odstać w korkach na drogach prowadzących na targi w Kielcach. Andrzej Mochoń zapowiedział, że przyszłym roku po zakończeniu prac remontowo-budowlanych dojazd na targi nie będzie stanowił żadnych kłopotów.

W otwarciu targów uczestniczył Tadeusz Nalewajk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!