Wśród najważniejszych zmian, jakie w tym roku czekają na odwiedzających targi, jest nowy terminal wejściowy od strony zachodniej, który będzie teraz głównym wejściem. Przekroczy go około 80 proc. gości.

Nowe wejście zostało usytuowane przy świeżo doprowadzonych drogach dojazdowych z bezkolizyjnym zjazdem ze stron Krakowa, Warszawy i Łodzi. Ponadto na terenie Targów Kielce staną nowe specjalne hale wystawiennicze. Do dyspozycji gości i wystawców będzie również wielopoziomowy parking na 500 aut oraz nowootwarte centrum kongresowe na 1000 osbób.

Jeśli chodzi o asortyment i wilekość tegorocznej imprezy, ma ona co najmniej dorównać targom z zeszłego roku. Organizatorzy szacują że kieleckie wydarzenie odwiedzi ponad 55 tys. zwiedzających.

-Firmy ciągle się jeszcze zgłaszają. Myślę, że lista wystawców zamknie się na poziomie podobnym z roku ubiegłego, czyli około 600 - mówi Justyna Gawęcka, Targi Kielce S.A.

Oprócz stoisk ze sprzętem rolniczym, będą miały miejsce wydarzenia takie jak:wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, statuetki Maszyna Rolnicza Roku czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz specjalistyczne konferencje.

Podobał się artykuł? Podziel się!