Grupa Deutz-Fahr wprowadza trzy modele ciągników Deutz-Fahr Agrotron z nowymi oznaczeniami: TTV 7210, 7230 i 7250. Traktory z przekładniami bezstopniowymi charakteryzują się wieloma nowymi rozwiązaniami. Zgodnie ze strategią Grupy SDF i jej partnera Deutz AG, maszyny wyposażono w silniki z systemem redukcji trujących związków w spalinach opartym na technologii SCR z systemem wtrysku płynu AdBlue.

Moce maksymalne nowych silników o pojemności 6,1 l z czteroma zaworami na cylinder wynosi odpowiednio: 223, 240 i 263 KM. Zastosowanie technologii SCR, większe ciśnienie wtrysku AdBlue oraz nowych turbosprężarek oznacza, że w porównaniu do maszyn spełniających poprzednią normę, silniki szybciej reagują na pedał gazu, przy czym zużycie paliwa jest maleje o około 10 proc.

Bezstopniowa przekładnia rozpoznaje m.in. warunki trakcji i nacisk maszyny na ciągnik, co przekłada się na odpowiednią reakcję i bezpieczeństwo na przykład podczas transportu z przyczepami. Opcjonalnie, przekładnia umożliwia jazdę z prędkością do 60 km/h. Maksymalne prędkości dostępne są również w ekonomicznym zakresie pracy silnika – 1650 obr./min. Nowością jest także zastosowanie wysuwanych półosi, co umożliwia regulację rozstawu kół i łatwy montaż kół bliźniaczych.

Wszystkie trzy modele dysponują pompami hydraulicznymi o wydatku 160 l/min z oddzielnymi zbiornikami na olej. Do wyboru są trzy prędkości WOM (540ECO/1000/1000ECO) z płynnym uruchamianiem łagodnej współpracy z podłączonym do ciągnika osprzętem. WOM sterowany jest elektrohydraulicznie.

Komfort operatora poprawi się dzięki nowej kabinie S-Class, lepiej wycieszonej, z większym monitorem dotykowym oraz zaprojektowanym od nowa podłokietnikiem PowerComV. Nowym standardem jest również układ hamulcowy Powerbrake z fukcją „inteligentnego” hamowania w zależności od obciążenia i elektronicznym hamulcem postojowym (EPB). Podobał się artykuł? Podziel się!